Rossz hír Zalából: 14,6 százalékkal emelkedett a munkanélküliség
Zala megyében 14,6 százalékkal emelkedett a regisztrált álláskeresők száma januárban; a növekedés mértéke a korábbi években ennél jóval alacsonyabb, átlagosan 10 százalék körüli volt - közölte a Vas Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja az MTI-vel csütörtökön.
Három cég jelentett be összesen 45 főt érintő csoportos létszámleépítést. Január végén több mint 20 ezer álláskeresőt regisztráltak, 2600-zal többet, mint egy hónappal korábban. Az elmúlt év első hónapjához képest azonban 300-zal csökkent a regisztrált munkanélküliek száma.
Tavaly december óta a legnagyobb mértékben, 25-22 százalékkal Keszthely és Lenti térségében nőtt januárban a munkanélküliség. Nagykanizsa, Zalaszentgrót és Letenye vonzáskörzetében 13-18 százalékos volt az emelkedés, míg Zalaegerszeg környékén nem érte el a 9 százalékot. A tavalyi évhez képest Keszthelyen és Letenyén nőtt, Zalaegerszeg és Lenti körzetében pedig csökkent az álláskeresők száma.
A megyében a gazdaságilag aktív népesség 15 százaléka volt januárban regisztrált álláskereső. Letenye vonzáskörzetében a munkanélküliség aránya meghaladta a 22 százalékot, és 20 százalék fölé emelkedett Zalaszentgrót térségében is. A legalacsonyabb, 12,2 százalékos a munkanélküliség Zalaegerszeg környékén.
Januárban a munkáltatók 1700 új álláshelyet jelentettek be, az előző havinál 600-zal kevesebbet, a tavaly januárinál pedig 160-zal többet. A legnagyobb, közel ezer fős igény a feldolgozóipar és a gazdasági szolgáltatás területén jelentkezett.
Gyártósori összeszerelő munkakörben 430 ember részére ajánlottak munkát. A munkáltatók 210 segéd- vagy alkalmi munkást, 170 varrónőt, 80 elektroműszerészt, 75 minőségi ellenőrt, 60-60 hegesztőt és kárpitost tudtak foglalkoztatni. Szellemi munkakörben pénzügyi és kereskedelmi ügyintézői munkakör betöltésére volt igény, a felsőfokú végzettségűek közül elsősorban mérnököket kerestek.
A decemberről áthúzódó álláshelyekkel együtt január elején 3400 üres álláshely volt a megyében, a hónap végén is ezer fős volt a munkaerőigény. Januárban mintegy 3900 álláskereső állt munkába, közülük 750-en segéd- vagy alkalmi munkát vállaltak, száz embert pedig eladói, tehergépkocsi-vezetői, vagy festő-mázoló, kőműves munkakörben foglalkoztatnak.
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
2026 januárjában a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 609 ezer főt tett ki. A munkanélküliek száma 225 ezer fő, a... Teljes cikk
A gyengélkedő ipar, a visszaeső megrendelések és a lassuló bérdinamika egyszerre szűkítik a lehetőségeket. Mészáros Melinda, a Liga... Teljes cikk
2025 decemberében a 15–74 éves foglalkoztatottak száma 4 millió 624 ezer fő volt, ami az őszi hónapokhoz képest további csökkenést jelez. A... Teljes cikk
- Nyugodjon békében az önéletrajz? Már nem így választanak a cégek 5 napja
- Felvételi rekord 2026: ezt a 10 szakot rohamozzák a legtöbben 5 napja
- Így alakult a a munkanélküliség az OECD országaiban 1 hete
- Túl a sablonokon – Europass, az álláskeresők online partnere 1 hete
- Horvátországban minden második fiatal ezer euró alatt keres 2 hete
- Így áll most a munkanélküliség Európában – a fiatalok helyzete továbbra is nehéz 3 hete
- Czomba Sándor: indul a Lakhatási és Utazási támogatás 2026 3 hete
- Megette az AI a junior pozíciókat? Mi lesz a pályakezdőkkel? 3 hete
- Nem dolgozhat, nem dönthet a pénzről – minden ötödik nő érintett lehet az EU-ban 3 hete
- A jövő munkavállalói már most elveszítik a fókuszt? Megszólaltak az egyetemi oktatók 3 hete
- A munkanélküliségi ráta alakulása nemek szerint - grafikon 3 hete


Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben