Titkolni kell a munkahelyen, ha beteg?
Bár a munkáltatók általában más indokokra hivatkoznak, sok embert rúgnak ki, amikor kiderül daganatos betegsége, mondta el az RTL Klub híradójának a Mellrákinfó Egyesület elnöke.
Dr. Bodnár Lilla ügyvéd az RTL-nek azt mondta: jogellenes, ha valakinek azzal indokolják a felmondását, hogy beteg volt. Ez a közvetlen hátrányos megkülönböztetés tilalmába ütközik, de a munkáltatók megpróbálják azzal kikerülni, hogy más indokra hivatkoznak. Ha a beteg tudja bizonyítani, hogy az egyéb ok nem áll fenn, munkaügyi bírósághoz fordulhat.
RTL
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A felmondás menete különbözik attól függően, hogy a munkavállaló vagy a munkáltató mond fel vagyis szünteti meg a munkaviszonyt. Összeszedtük a... Teljes cikk
Egy nagy presztízsű amerikai HR-szervezet, az SHRM ellen indul per, miután egy volt dolgozó szerint faji megkülönböztetés és retorzió érte a... Teljes cikk
Az év végéhez közeledve érdemes a szabályokat áttekinteni, hiszen a szabályosan jövőre át nem vihető, még fel nem használt idei szabadságok... Teljes cikk
- Tényleg feleződött az alacsony végzettségűek száma Magyarországon? 2 hónapja
- 10 milliárd forintos uniós program indul az alacsony végzettségű álláskeresők támogatására 2 hónapja
- A kiskorú gyermek puszta létezése nem indok – elbukta a MÁV a home office-pert 2 hónapja
- Téli száraz levegő a munkahelyen: így előzhetők meg a panaszok és betegségek 3 hónapja
- Borzalmas a magyarok egészségi állapota – ez a betegség szedi a legtöbb áldozatot 3 hónapja
- Botox vagy bukás? Egyre több dolgozó kényszerül ráncfelvarrásra a karrierje miatt 3 hónapja
- Aggasztó számok: a magyarok mentális egészsége a legalacsonyabb Európában 3 hónapja
- Ilyen kihívásokkal néznek szembe az alacsonyabb társadalmi-gazdasági háttérrel rendelkező dolgozók 3 hónapja
- Rasszizmusvád a HR-szakma központjában: indul a Mohamed-per 3 hónapja
- Meddig szólhat bele az EU a tagállamok béreibe? - fontos ítélet született 4 hónapja
- Ez a betegség keseríti meg leginkább a magyar munkavállalók életét - De mit tehet a dolgozó és a munkaadó? 4 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben