16 éve egy helyen dolgozom, de változott a jogállásom - mennyi felmondási idő jár?
1999. augusztus 15-től dolgozom egy általános iskolában, előtte egy gimnáziumban dolgoztam 25 évet. 2013 június 30-ig közalkalmazott voltam. 2013. január 1-vel iskolánk a humán közfeladatot ellátó fenntartónk miatt nem a KLIK fenntartásába , hanem a nem állami intézmények körébe kerültünk, 2013. július 1. óta a Munka törvénykönyve hatály alá tartozom. Miután nyugdíjas vagyok, kértem az igazgatót, szüntesse meg munkaviszonyomat. Kérdésem: mennyi felmondási idő jár nekem, hiszen 16 éve dolgozom ugyanazon a munkahelyen, csak a jogállásom változott.

Diákot rendelhet pár napra, hétre, de akár hónapokra is. Így annyi költsége merül fel, amennyit a feladat ellátása valóban megkíván.
DIÁKMUNKA - Mire jó? Megéri? Biztonságos? Kényelmes?
Dilemmák a diákmunkával kapcsolatban
Ön tehát a következők közül jogosult a kedvezőbbre: 16 év jogviszony alapján a munkaviszony megszüntetésekor hatályos Mt. alapján számítandó felmondási idő és végkielégítés VAGY 16 év jogviszony alapján a 2013. július 1. napján hatályos Kjt-ben foglalt felmentési idő és végkielégítés.
Levelében azonban azt írja, hogy nyugdíjas korú, ami problémát jelenthet a végkielégítésnél. Nem jár ugyanis végkielégítés, amennyiben a munkavállaló (közalkalmazott) a felmondás közlésének az időpontjában nyugdíjasnak minősül. A felmondási (felmentési) idő pedig a következőképpen alakul:
Mt: 30 nap + 30 nap
Kjt: 60 nap + 3 hónap
Az Ön esetében a Kjt. szabályai a kedvezőbbek, így azt kell alkalmazni. Az Mt. alapján ugyanakkor felmondását nem kérheti nyugdíjas korára tekintettel, persze a munkáltató saját döntése alapján ezt maga megteheti.
Tisztelt Kérdezők!
Köszönjük, hogy megtisztelik portálunkat kérdéseikkel, viszont felhívjuk szíves figyelmüket, hogy mielőtt feltenné kérdését, nézze át eddig megjelent cikkeinket és a leggyakoribb kérdéseket a témával kapcsolatban, ehhez használják az oldalon található kereső funkciót, mert számos kérdést többször is megválaszoltunk. A jövőben szerkesztőségünk az azonos témában született kérdésekre a válaszadást szűri.
Kérdezze Ön is szakértőinket, írjon nekünk a [email protected] címre!
Kérjük tömören fogalmazza meg kérdését, (max. 500-600 karakterben), mert kapacitáshiány miatt hosszabb kérdésekre nem tudunk válaszolni. A tanácsadás általános jellegű, bért, szabadságot, nyugdíjat nem számítunk ki. Az információk tájékoztató jellegűek, nem minősülnek jogi tanácsnak.
Privát emailben nem áll módunkban tanácsot adni, válaszadásra csak cikk formájában kerülhet sor. A kérdezők személyes adatait, nevét, emailcímét nem jelentetjük meg, és a szerkesztés jogát fenntartjuk.
Szakértőink szabadidejükben válaszolnak a feltett kérdésekre, így a válaszadás időbe telhet. Kérjük türelmüket!
Cafeteriával, béren kívüli juttatásokkal kapcsolatban a szakértőnk Fata László. Munkajogi kérdésekre Dr.Olajos-Kiss Rita és Dr. Andirkó Balázs István LL.M. ügyvéd válaszol. Adózási, bérszámfejtési kérdésekben a PWC Magyarország ad választ. A megváltozott munkaképességgel kapcsolatos kérdésekben Kappel Katalin munka-és szervezetpszichológus segít. HR-esek szakmai kérdésekben Sipos Sándortól kapnak tanácsot. Coachinggal kapcsolatos szakmai kérdésekben, motivációs, munkahelyi,karrierproblémákkal kapcsolatban Ábri Judit válaszol. Elbocsátással, outplacementtel kapcsolatos kérdéseiket Hadas Hajdu Helgának tehetik fel Nyugdíjjal kapcsolatos kérdéseiket Cserép Zoltán öngondoskodási szakértő válaszolja meg. Társadalombiztosítással kapcsolatos kérdéseiket Mányi Julianna válaszolja meg. Employer brandinggel kapcsolatban Kádár Balázstól kérdezhet. Diákmunka kérdésekre Szerepi Bálint válaszol. HR Szoftverekkel, felhővel kapcsolatban Beck Zsolt ad választ.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Férjem munkahelyén 8 ugyanazon pozícióban (block leader) lévő munkatárs közül 4 főt elbocsátanak, mert a cég csökkenti a termelést. Férjem... Teljes cikk
Április 2-án volt az utolsó munkanapom. Szeretném tudni, mikorra várható a fizetésem, illetve mit tehetek akkor, ha csak 7 munkanapra kaptam meg a... Teljes cikk
Szeretném megkérdezni, hogy a nyugdíjamból mennyi a maximális összeg, amit letilthatnak. Jelenleg 176.000 Ft a nyugdíjam, és ebből 88.000 Ft-ot... Teljes cikk
- Csökkentheti-e a segély, a gyed vagy a gyes a nyugdíjat? Itt a válasz 6 napja
- 800 ezer magyar nyugdíjas a létminimum alatt él 1 hete
- Az öregségi nyugdíjban részesülők teljes ellátásának átlag- és mediánösszege - grafikon 2 hete
- Felszólították a németeket: dolgozzanak többet és hatékonyabban 2 hete
- Csökken a népesség, nő a nyomás - sokan későn kezdenek el a nyugdíjra félretenni 3 hete
- Külföldi nyugdíj: mit kell tenni annak, aki külföldön is szerzett nyugdíjjogosultságot 3 hete
- Milliókat érhet a jó időzítés a nők kedvezményes nyugdíjánál 3 hete
- Az átlagos öregségi nyugdíj nominál- és reálértékének alakulása hazánkban 1 hónapja
- Évközi kiegészítő nyugdíjkorrekciót kérnek a nyugdíjasok Orbán Viktortól 1 hónapja
- Ilyen a világon nincs! - ezek a "hungarikumok" a magyar nyugdíjrendszerben 2 hónapja
- Lesújtó adatok - 1,2 millió magyar nyugdíjas szűkös vagy nagyon szűkös életszínvonalon él 2 hónapja