41,9 órányi túlóra évente Németországban
Öt év óta először növekedett tavaly a kifizetett túlórák száma Németországban.
Az elvégzett túlmunka mennyisége elméletileg egymillió új munkahelynek felel meg. A gyakorlatban azonban a túlórákat nehéz új munkahelyekre váltani, mert általában a jól képzett szakemberek dolgoznak tovább, akikből kevés található a munkanélküliek körében - írja a Die Welt nyomán a Világgazdaság.
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Az Egyesült Államokban 16 ezerrel 219 ezerre emelkedett az első alkalommal munkanélküli segélyt kérők száma a múlt héten - közölte a munkaügyi... Teljes cikk
A friss diplomások számára egyre fontosabb a munka és a magánélet egyensúlya és a mesterséges intelligencia miatt is aggódnak. Teljes cikk
Egyre több jel utal arra, hogy megtorpant a munkaerőpiac Nyugat-Európában, különösen az iparban. Bár a foglalkoztatottság még magas, a háttérben... Teljes cikk
- Vége lehet a klasszikus 8 órás munkanapnak Németországban – vajon jó ötlet? 3 hónapja
- 300 órás hónapok, valódi béremelés nélkül – így élnek az ápolók Magyarországon 4 hónapja
- Ledolgozós szombat: túlóra vagy sem? 7 hónapja
- Milliók robotolnak: mutatjuk, kik túlóráznak a legtöbbet Európában 9 hónapja
- Ingyen túlóra? Az X generációnak természetes, a Z-nek abszurd 10 hónapja
- Így figyel a HR: figyelmeztetést kapnak a túlórázók 10 hónapja
- 100 nap folyamatos munka végzett a 26 éves orvossal – miért nincs változás? 10 hónapja
- Aki hazamegy időben és nem túlórázik, fizetésemelést kap – figyelem, igaz történet! 12 hónapja
- Túlóra: amikor mégsem 8 óra a 8 óra - a túlmunka elrendelésének szabályai 1 éve
- A britek nagy része szabadidejében is dolgozik, ez a korosztály tud a legkevésbé elszakadni a munkától 2 éve
- Túlórapótlék 2 éve

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?