"A kormány semmibe veszi a rendvédelmi dolgozókat"
Az LMP szerint a kormány semmibe veszi a rendvédelmi dolgozókat. Az MTI-hez eljuttatott közleményében Vágó Gábor választmányi szóvivő és Dorosz Dávid, a Honvédelmi és Rendészeti Bizottság tagja felszólítja a kormányt, hogy hajtsa végre saját rendeletét, amelyben elismeri a tűzoltókat megillető túlórapénzek jogosságát.
Kitérnek arra, hogy az LMP csütörtökön részt vett a Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezetének kongresszusán. Elítélik "azt a végtelenül cinikus hozzáállást, amit a Fidesz az elmaradt járandóságok ügyében tanúsít" - közlik. A képviselők azt is bejelentik, hogy az LMP képviseltetni fogja magát a Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezete és a partner szakszervezetek által szervezett április közepi demonstráción.
Az LMP szerint a kormány jelenlegi politikája nemcsak a rendvédelmi szervek hivatástudatát kezdi ki. Emlékeztetnek arra, hogy korábban a kormány egyoldalúan változtatta meg a köztisztviselőkkel kötött szerződéseket is.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Az alkalmazotti adatvédelem már nem csupán technikai háttérfeladat, hanem központi szerepet kap a munkaerő-menedzsmentben és a bizalomépítésben. A... Teljes cikk
A mesterséges intelligencia térnyerése átalakítja a munka világát, és új kihívásokat, valamint lehetőségeket teremt a teljesítményalapú... Teljes cikk
A május 20-i határidő előtt már egymillió adózó elintézte a bevallását. Pénteken a NAV Dózsa György úti ügyfélszolgálata 18 óráig lesz... Teljes cikk
- Megjelent a rendelet: ennyi fegyverpénzt kapnak a katonák és a rendőrök 5 hónapja
- Rejtett nyertesek: több ezer cég járhat jól a Kormány–MKIK megállapodással 6 hónapja
- Ezek a rendvédelmi dolgozók kapnak lakhatási támogatást 6 hónapja
- Több mint 4500 rendőr hiányzik az országból, egyre rosszabb a helyzet 8 hónapja
- Nem vesznek el munkahelyet a külföldiek? – a kormány 6 pontban tisztázza a valóságot 10 hónapja
- Tömeges kirúgások a CATL-nél – mit lép a kormány? 10 hónapja
- Elbukott a munkajogi népszavazás Olaszországban 11 hónapja
- Változhat a minimálbér-emelés? Itt a kormány válasza 12 hónapja
- Adócsökkentéssel kívánt a kormány boldog anyák napját 13 hónapja
- Visszakapják a túlórapénzt a fegyveres testületek alkalmazottai 1 éve
- Hankó Balázs: 2025 a családok és a középosztály megerősítésének éve 1 éve

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?