Aki nem emel tőkét, lehúzhatja a redőnyt
Több ezer korlátolt felelősségű társaság (kft.) szűnhet meg a március 15-éig esedékes törzstőkeemelés elmulasztása miatt. Eredetileg ez a határidő tavaly járt le volna le, de a jogalkotó további egy évet biztosított a kft.-knek e kötelezettség teljesítésére.
A fővárosban mintegy 60 ezer kft. teljesítette már ezt a kötelezettséget, és még mintegy 28 ezer lehet, amelynek törzstőkeemelésre van szüksége ahhoz, hogy 2017. március 15. után is törvényesen működjön. Amely cégek ezt elmulasztják, azok ellen hivatalból törvényességi felügyeleti eljárás indítható. A kft.-k a fokozatosság elvét betartva előbb felhívásra, majd 100 ezertől 10 millió forintig terjedő, mérlegeléssel megállapított pénzbírságra számíthatnak.
Ha mindez eredménytelen marad, akkor végső esetben megszüntethetik a jogsértő módon működő céget.
A kft.-k törzstőkeemelését előíró rendelkezések célja a gazdasági élet megtisztítása, a hitelezők védelme, annak elősegítése, hogy tőkeerős szerződő partnerek közötti teherbíró gazdasági kapcsolatok jöjjenek létre, olyanok vállalkozzanak, akiknek van is rá tőkéjük.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk
Januárban elindult a próbagyártás a szegedi BYD-gyárban – közölte Botka László polgármester. A gyárban már mintegy 960 fő dolgozik, és a... Teljes cikk
A Binder Ipari Szerkezetépítő Kft. négymilliárd forint értékű beruházást hajt végre Csöngén a kormány támogatásával, aminek nyomán... Teljes cikk
- Milyen jogosultságok járnak, ha álláskeresőként várok babát? 6 éve
- Szombattól hárommal több BKK-s ügyfélközpontban lehet pótdíjügyeket intézni 7 éve
- 15 szakma tűnhet el az Egyesült Államokban 7 éve
- A Brexit 100 ezer német munkahely megszűnését okozhatja 7 éve
- Elnémul a Music Fm, búcsúznak a kollégák 7 éve
- Megszűnnek a munkaügyi bíróságok 7 éve
- Megszűnhet a Közgazdaságtudományi Intézet 7 éve
- A Magyar Idők munkatársai a Magyar Nemzetnél dolgoznak tovább 8 éve
- Sorra szűnhetnek meg a munkahelyek a Brexitig is 8 éve
- Megkezdődnek az elbocsátások a Ryanair-nél 8 éve
- Leépítés a HírTV-nél, megszűnik a Magyar Nemzet, és a Lánchíd Rádió 8 éve

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben