Akik már nem félnek a káosztól: Baracskai Zoltán és Mérő László
A professzorok gyakran hívják fel közönségük figyelmét arra, hogy ha mindketten ugyanazt tudnák, egyikük előadása felesleges lenne a közös programon. A tavalyi Personal Hungary Szakkiállításon egymást tökéletesen kiegészítve tartották előadásukat, idén Nem félünk a káosztól" címmel workshopot és előadást is tartanak.

"Ha mindenki ugyanúgy gondolkozik, senki sem gondolkozik" - George Patton tábornok gondolatát továbbfűzve Prof. Baracskai Zoltán felhívja a figyelmet arra, hogy a mára oly divatossá vált "mindenki pótolható" elv a gyakorlatban nem feltétlenül működik. Egy HR szakember felkészítésénél is mások a kompetenciák, nem lehet mindenkit ugyanarra felkészíteni, s ebből kifolyólag minden munkafolyamatot egyszerűre redukálni. Nem tudhatja mindenki ugyanazt.
Az ember olyan lény, aki szeret játszani. S ha játszik, nyerni akar. Hogyan kapcsolódik mindez az üzleti világhoz? Vannak olyan játékok, melyek során semmi érdemlegeset nem nyerünk, azon kívül, hogy a képzeletbeli ranglétrán feljebb lépünk kettőt vagy esetleg nyerünk három virtuális citromot. Valóban motiváció lehet bármiféle virtuális nyeremény? Szoboszlai Viktória és Vendler Balázs játékosításról szóló előadására reflektál Prof. Baracskai Zoltán.
A professzorok workshopja mellett más gyakorlati fórumokon is részt vehetnek a látogatók a HR területét érintő különböző témákban. Új megközelítési módokat, ötleteket és megoldásokat sajátíthat el a közönség, amelyeket kamatoztathat napi munkája során a HR területén. A workshopon való részvételhez, amely a workshopon való részvételen felül a VIP Lounge használatára és a teljes szakkiállítás meglátogatására is jogosít, előzetesen regisztrálni szükséges a www.personal-hungary.hu/Programok/Workshop aloldalon.
Ez az írás támogatott tartalom, nem a HR Portál szerkesztőségi anyaga. Az itt szereplő információk a cikk megrendelőjétől származnak.
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A legtöbb vállalat ma is létszámban, szervezeti ábrákban és új folyamatokban keresi a produktivitás növelésének kulcsát. A technológiai... Teljes cikk
2026. január 1-jével számos pontban módosultak a bérekre vonatkozó szabályok: jelentősen emelkedett a minimálbér és a garantált bérminimum,... Teljes cikk
Új, összetett munkakörök rohamos keletkezésének világát éljük. A PP Konferenciaközpont „Munkaerőpiac 2026. Új képességűek kerestetnek!”... Teljes cikk
- Idén is a top munkaadók között a Philip Morris International 3 hete
- Új Country Manager a JTI Hungary Zrt. élén 3 hete
- Négyszáz új dolgozót toboroz ez a cég Debrecenben 3 hete
- Új vezérigazgató a Continental Dohányipari Zrt.-nél 1 hónapja
- The HR profession suffers from success blindness 1 hónapja
- Elhunyt Tarr Béla – egy rendkívüli alkotói pálya véget ért 1 hónapja
- Képzelt állásinterjú egy bértranszparens országban - fikció, ami hamar valósággá válik 1 hónapja
- Lesz idén prémium? Mikor jár és mikor perelhetünk érte? 2 hónapja
- Cafeteria 2026 2 hónapja
- A szakértő szerint felhígult a taxisszakma, vannak, akik jogosítvány nélkül dolgoznak 2 hónapja
- Cafeteria kisokos 2026 2 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig