kapubanner for mobile

Az Emmi is állított sátrat a Szigeten

Játékos formában, kvízek segítségével próbálja bemutatni munkáját az Emberi Erőforrások Minisztériumának egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkársága a Szigeten felállított sátrában – közölte a Civil Szigeten tartott sajtótájékoztatóján Latorcai Csaba.

Az egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár kiemelte, hogy nem elkülönülten jelennek meg a fesztiválon, hanem a civil szervezetek között, a Civil faluban. Szavai szerint ezzel azt szeretnék hangsúlyozni, hogy a közigazgatás szerves egységet alkot a társadalommal és a civil szervezetekkel.

Mint rámutatott, a Szigeten egy olyan korosztály van jelen, amely rendkívül fogékony a civilségre és az annak lényegét adó önkéntes tevékenységre. 2010-ben az államtitkárság célul tűzte ki, hogy akadálymentesítsék a civilek életét és csökkentsék adminisztrációjukat. Mindezt annak érdekében, hogy a civil szervezetek minél több energiát fordíthassanak saját elképzeléseik megvalósítására – idézte fel a helyettes államtitkár.

Ennek a munkának az egyik lépése az új civil törvény megalkotása volt, amivel a jogi környezetet egyszerűsítették. A Nemzeti Együttműködési Alapon keresztül több ezer civil szervezet részesülhet támogatásban, a korábbinál kisebb adminisztráció mellett – mondta a helyettes államtitkár, aki mérföldkőnek nevezte a civil információs portál felállítását, ahol az érintett szervezetek minden lényegi információt megtalálhatnak.

A további lépéseket sorolva felhívta a figyelmet az ÁROP 1.1.18-as, EU által támogatott projektre, amely a civil szervezetek működési környezetének javítását tűzte ki célul. Ennek keretében a közigazgatás szereplőit, illetve a bírósági alkalmazottakat kívánják képezni annak érdekében, hogy az elmúlt évben megalkotott joganyagot egységesen értelmezzék - tette hozzá.

A projekt részeként visszacsatolást szeretnének kapni arról, hogyan látják a civil szervezetek, mennyiben valósultak meg a kitűzött célok és hol látnak lehetőséget további kormányzati intézkedésekre – hangsúlyozta Latorcai Csaba, utalva arra, hogy a sátorban is próbálnak minél több véleményt összegyűjteni.

Szavai szerint nagy az érdeklődés, a megjelentek szívesen töltik ki a közvélemény-kutatási kérdőíveket, és nagyon pozitívak a visszajelzések. Hozzátette, az államtitkárság egyébként a teljes arcát igyekszik megmutatni, ezért játékos formában, kvízek segítségével a különböző egyházakat és nemzetiségi közösségeket is megpróbálják bemutatni.
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Száz új munkahely jön létre Tiszaújvárosban és Kazincbarcikán

Száz új munkahelyet hoz létre a Révész Trans Kft. legfrissebb 3,2 milliárd forint értékű kapacitásbővítő beruházása Tiszaújvárosban és... Teljes cikk

Napi 3 millió kérdést tesznek fel a ChatGPT-nek a fizetésekről

Az OpenAI közlése szerint a munkavállalók leggyakrabban a bérszámításhoz kérnek segítséget, illetve azt szeretnék megtudni, hogy egy adott... Teljes cikk

Navigálás a viharban: így lett közel 9 milliárdos árbevétele a Pensumnak

2 százalékkal, 9 milliárd forint közelébe nőtt 2025-ben a munkaerő-kölcsönzés terén meghatározó Pensum Group árbevétele. A Budapesti... Teljes cikk