Bővítette létszámát az Eybl Hungária
Az Eybl Hungária Kft. sikeres felszámolása és a textilipari vállalat megmentése óta megduplázódott a Lenti telephelyen foglalkoztatottak létszáma - írta csütörtöki számában a Zalai Hírlap.
Hozzátette, hogy január óta másfélszeresére nőtt a cég árbevétele. A felszámolás után az Eybl kft. megszabadult a fejlődést gátló banki hitelektől, a költségcsökkentő intézkedések pedig lehetővé tették, hogy a termékeiket olyan áron is nyereségesen tudják értékesíteni, amire a felszámolás előtt nem volt lehetőség.
A korábban bezárásra ítélt nagykanizsai üzemben is folyamatos a működés. A költséggazdaságos működés miatt Körmendről Jánosházára telepítették át a szabászatot, de a 70-80 dolgozó áthelyezésével sikerült a munkahelyeket megtartani.
A Zalai Hírlap 2009 júliusában arról számolt be, hogy az Eybl Hungary Kft. 2008 végén, az osztrák anyacég csődje után került felszámolás alá. A felszámolással megbízott Vectigális Zrt. tovább kívánta működtetni a céget, de a kormányzattól kapott 16 millió eurós hitelgarancia ellenére is folyamatosan csökkentek a megrendelések. A több mint 2.000 főnek munkát adó Eybl Hungária Kft. 2008 novembere és 2009 júliusa között mintegy 1.500 dolgozójának szüntette meg a foglalkoztatását.
Péter Márta felszámolóbiztos a lapnak akkor azt nyilatkozta, hogy a létszámleépítésekre a csökkenő megrendelések miatt került sor. A válság miatt egyre kevesebb autót lehetett eladni, a külföldi partnerek ezért folyamatosan csökkentették a termelésüket, a saját hazai munkaerőpiacuk védelmében pedig a fennmaradó termelés nagyobb részét hazavitték.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A Magyar Nemzeti Bank új vezetése úgy döntött, bezárja a jegybank Balatonakarattyán lévő Oktatási- és Konferenciaközpontját, ez 60 ember... Teljes cikk
Félidejéhez érkezett BAT Pécsi Dohánygyár Kft. (BAT PD) új gyártócsarnokának hatvanmilliárd forintos beruházásban zajló építése, amellyel a... Teljes cikk
A debreceni déli ipari övezetben elkészült a kis-és középvállalkozások parkja (kkv-park) első üteme, amelyet kétmilliárd forint kormányzati... Teljes cikk
- Ekkora egyszeri juttatást kapnak a kecskeméti Mercedes-gyár dolgozói 4 hónapja
- Száznál is több dolgozót küldenek el az egri autóipari gyárból 5 hónapja
- Ideiglenesen leáll a kecskeméti Mercedes-gyár 7 hónapja
- 450 új munkahely - átadták a ZF új autóipari gyártócsarnokát Kecskeméten 9 hónapja
- A fogyatékossággal élők sportolását támogatták az Audi Hungaria munkatársai 10 hónapja
- Bizalmi értekezletet tartottak az Audi Hungariánál 10 hónapja
- Fiatal nemzetközi hallgatók próbálhatták ki magukat a Széchenyi István Egyetem nyári képzésén 11 hónapja
- Önjáró robotflotta segíti a termelést az Audi Hungariánál 11 hónapja
- Szabadulószobába rejtett tréning - így készülnek fel a változásra az Audi dolgozói 11 hónapja
- Új pénzügyi vezetőt nevezett ki a Nestlé Hungária 12 hónapja
- Új ügyvezető igazgató az OMV Magyarországnál 13 hónapja