Bővül és átalakul a Capital Group
A Capital Group Zrt.-hez tartozó cégek összesített árbevétele 2007-ben újabb rekordot döntött és megközelítette a bruttó egymilliárd forintot. Ezzel párhuzamosan az alkalmazottak száma is emelkedett, és 2008 januárjában már 93 alkalmazottja volt a cégcsoportnak - áll a lapunknak eljuttatott közleményben.
Első lépésben 2007 decemberében, egymillió fontos alaptőkével Londonban megalakították a Communications First Consulting Ltd.-t. A jövőben a londoni cég lesz a cégcsoport központja, holdingvállalata, így a magyarországi érdekeltségek is az angol cég tulajdonába kerülnek.
A nemzetközi terjeszkedés finanszírozása érdekében a Communications First Ltd-ben 25 százalékos részesedést vásárolt a Swiss Fortune Management Corporation S.A. nevű svájci kockázati befektető, melynek tulajdonosai az Egyesült Államoktól az Európai Unión át a Távol-Keletig rendelkeznek különböző befektetésekkel.
A nemzetközi terjeszkedés érdekében a tulajdonosok kétéves programot alkottak, amelynek lényege, hogy a cégcsoport különböző cégei fokozatosan jelennek meg az új piacokon.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Négyszáz új, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve Budapesten hozza létre legnagyobb európai uniós és egyben az első térségbeli... Teljes cikk
Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22... Teljes cikk
Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg Romániában a Bosch – írja az economedia.ro a vállalat közleménye alapján. Az elbocsátásokat a Bosch... Teljes cikk
- Ki kell tenni a büdös halat - nem csak a csillámpónit - az asztalra 2 hónapja
- Nincs szorgalmas vagy lusta generáció - a Z a közös élményt keresi és nem akar belehalni a munkába 2 hónapja
- Indul a Demján Sándor 1+1 program második üteme 2 hónapja
- Minimálbér-emelés: több, mint bérváltozás – így hat az egész ügyviteli rendszerre 3 hónapja
- Felmondani az öregek szoktak, a Z generáció csak simán nem megy be többet 3 hónapja
- Növekedést ért el a Pensum Group, ekkora nyereséggel zárta a félévet 3 hónapja
- Feleslegesnek érezzük majd magunkat a feltétel nélküli alapjövedelemtől? 4 hónapja
- Éleslátás adómentesen: így juthat a munkához szükséges szemüveghez a munkavállaló 4 hónapja
- 3000 alkalmazottját figyelmezteti a brit bankcég, hogy alulteljesítés miatt elbocsátás vár rájuk 4 hónapja
- Erre figyelj, ha Z generációsokat veszel fel a csapatodba 4 hónapja
- A 20 legbefolyásosabb magyar HR vezető 2025-ben: Somogyi András, Bosch csoport 6 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa