kapubanner for mobile

Csökkent a kiskereskedelmi forgalom

A kiskereskedelmi forgalom volumene 2013. februárjában 2,3 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest a három héttel ezelőtt szűkebb adatbázis alapján közölt 1,4 százalékkal szemben.

A munkanaphatástól megtisztított volumenindex kisebb, 1,1 százalékos forgalomcsökkenést jelez - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) honlapján közölt adatokból.

Januárhoz képest 0,2 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom volumene elsősorban a használtcikkek 6,1 százalékos valamint a csomagküldő - beleértve az interneteseket - szolgálatok forgalmának 5,0 százalékos havi emelkedése miatt, miközben élelmiszerekből 0,2 százalékkal kevesebb fogyott.

A naptárhatástól megtisztított éves adatok szerint az élelmiszer- és élelmiszerjellegű vegyes cikkeket forgalmazó boltok forgalma 2,6 százalékkal csökkent a januári 2,8 százalék után, míg a nem élelmiszer üzletek forgalma 0,4 százalékkal emelkedett az előző havi 3,0 százalékos zsugorodást követően.

A KSH STADAT tábláiból kiolvasható adatok szerint az élelmiszerkereslet mellett a bútorok és műszaki cikkek vásárlásának 5,6 százalékos, a vegyes iparcikkek forgalmának 4,5 százalékos és az üzemanyag fogyasztás 3,8 százalékos visszaesése okozta a csökkenést. Nőtt viszont az illatszerek (5,4 százalékkal), a használtcikkek (4,7 százalékkal), a ruházati termékek (1,1 százalékkal) és gyógyszerek és gyógyászati termékek (0,2 százalékkal) kereslete.

A kiskereskedelmi forgalom kiigazítatlan volumenindexei az élelmiszereladások szintén 2,6 százalékos csökkenése mellett, az iparcikkek forgalmának 1,0 százalékos csökkenését jelzi tavaly februárhoz képest. A kiigazítatlan adatok szerint a bútorok és műszaki cikkek forgalma 6,0 százalékkal csökkent, ami a múlt év közepe óta a legmérsékeltebb visszaesésnek számít. A csomagküldő forgalom 38,4, a használtcikk-eladás 5,4 százalékkal nőtt tavaly februárhoz képest.


  • 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
AI a HR-ben: miért nem bíznak a szakemberek a mesterséges intelligenciában?

Különböző jelentések szerint az AI egyre szélesebb körű alkalmazása ellenére a bizalomhiány továbbra is problémát jelent, különösen a HR-folyamatok terén. Teljes cikk

Közeleg a határidő - Eddig várja a NAV a lakhatási támogatások adatait

Most először kell a munkáltatóknak éves adatot szolgáltatniuk a 35 év alatti munkavállalóiknak adott lakhatási támogatásról. A határidő február... Teljes cikk

Oroszul beszélő munkavállalókat toboroznak ebben a magyar városban

Az önkormányzat szerint nemcsak műszaki és mérnöki területen lehet szükség dolgozókra. Teljes cikk