DK: A kormány a mélyszegénységbe taszítja a rászorulókat
A Demokratikus Koalíció szerint a kormány nem megfelelően bánik a szegényekkel: elveszik a szociális segélyt, a közmunkából pedig nem lehet megélni - írják sajtóközleményükben.
A Demokratikus Koalíció szerint míg a Fidesz azt állítja, hogy munkalehetőséget biztosít a szegényeknek, addig az igazság az, hogy a közmunka csak tüneti kezelés, sem megélni nem lehet belőle, sem jövőképet építeni rá.
OS/MTI
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A technológiai óriások, a Meta és a Microsoft jelentős leépítéseket hajtottak végre, munkaerőpiaci stratégiájukat az AI-ba való jelentős... Teljes cikk
HR és tehetséggondozó szakemberek felülbecsülik az álláskeresők által elkövetett mesterséges intelligencia alapú csalások mértékét egy új... Teljes cikk
A munkaerőpiac dinamikája folyamatosan változik, és ezzel együtt új kifejezések és jelenségek is megjelennek. Két ilyen friss kifejezés a 'CV botox'... Teljes cikk
- Családpolitikai célú juttatások a GDP %-ában - grafikon 2 hónapja
- Ezt tervezi a Tisza Párt munkaügyben 3 hónapja
- Kinek jár és mennyi a nyugdíj előtti álláskeresési segély? 3 hónapja
- Változó bérköltségek és járulékszabályok - Amit a munkáltatóknak 2026-ban tudniuk kell 3 hónapja
- Rendkívüli hideg, rendkívüli kérés: most bárki életeket menthet egy kabáttal 4 hónapja
- A magyarok harmada nem tudna kifizetni egy százezer forintos váratlan kiadást 5 hónapja
- „Nettó 297 ezerből nem lehet megélni” – drámai munkaerőhiányra figyelmeztet a szakszervezet 6 hónapja
- Meglepő eredmény: az ukrán menekültek több adót fizetnek, mint amennyi segélyt kapnak 6 hónapja
- A munka nem garancia a megélhetésre – riasztó adatok az EU-ból 6 hónapja
- Hogyan támogassuk a gyászoló kollégát a munkahelyen? 6 hónapja
- A gazdagok zsebében landol a megtakarítások zöme – brutálisan kettészakadt Magyarország 7 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?