Egy cég kapta az összes állami PR-munkát
Egyetemek, légiirányítók, a MÁV és a Puskás Stadion kommunikációs feladatait is ugyanaz a reklámügynökség végezheti el, miután teljesen monopolizálódott az állami kommunikációs közbeszerzések piaca: két korábbi, kormány által preferáltcég pixisből való kiejtése után a PR-feladatok elvégzésére egyetlen céget talál alkalmasnak az állam.
Balásy cégei a pénteken kihirdetett közbeszerzéseken többek közt különböző egyetemek, a MÁV, egy légiforgalmi szolgáltató és a Szépművészeti Múzeum kommunikációs feladatait nyerte el, összesen több mint 5 milliárd forint értékben.
Ezeknek az állami szereplőknek nincs más választásuk, kommunikációs munkáikra a Nemzeti Kommunikációs Hivatal hirdet meg közbeszerzést, amelyeken rendre egyes kormányzati emberekhez közel álló cégek szerepelnek jól. Jelenleg kizárólag Balásy cégei élvezik ezt a státuszt, júliusban még korrupcióellenes szemléletformálásról szóló tenderen is sikeresen szerepeltek. A csoport öt év alatt megszázszorozta árbevételét.
A K-Monitor korrupciókutató szerint a modell valahogy úgy néz ki, hogy a PR-feladatokat minden bizonnyal a piacon elérhető ár többszöröséért végzik el Balásy cégei, majd a hirdetések nagy részét a kormánypárti sajtóban jelentetik meg, amelyek így közvetetten kormányzati forrásokhoz jutnak. Ez magyarázza az olyan, egyébként teljesen értelmetlen közbeszerzési tételeket, mint a Puskás Ferenc Stadion építésének kommunikálása 60 millió forintért.
K-Monitor
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Különböző jelentések szerint az AI egyre szélesebb körű alkalmazása ellenére a bizalomhiány továbbra is problémát jelent, különösen a HR-folyamatok terén. Teljes cikk
Most először kell a munkáltatóknak éves adatot szolgáltatniuk a 35 év alatti munkavállalóiknak adott lakhatási támogatásról. A határidő február... Teljes cikk
Az önkormányzat szerint nemcsak műszaki és mérnöki területen lehet szükség dolgozókra. Teljes cikk
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV az év első munkanapjain 4 hete
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV az év legvégén és 2026 elején 1 hónapja
- Gyors, egyszerűen elérhető munkaerő: szerb munkavállalók a magyar munkaerőpiacon 2 hónapja
- A Lidl kommunikációs vezetője a Yettelnél folytatja 2 hónapja
- HR tehetségek 2025: Krigel Tamás 3 hónapja
- Ennyi pénzt költ a dolgozóira a Szuverenitásvédelmi Hivatal 3 hónapja
- A legtöbb cég nem tudja megszólítani a saját kollégáit 4 hónapja
- Hazudnak a munkahelyen? Így ismerheted fel 4 hónapja
- Politizálás a munkahelyen? Így állnak hozzá a dolgozók 4 hónapja
- Ennyit lehet keresni a magyar hírszerzésnél 4 hónapja
- Csökken az újságírószakma vonzereje - avagy mit üzennek a média szakos diákok? 4 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig