Egymilliárdos beruházás, ötven új munkahely Pápán
Új termék gyártása kezdődhet meg a Hirtenberger Bt. autóipari cég európai uniós és magyar támogatások bevonásával létesült új pápai üzemcsarnokában, amelyet szombaton avattak fel.
Ismertetése szerint az elmúlt év őszén megkezdett beruházás alapja egy világújdonságnak számító, személygépkocsikba beépíthető gyalogos biztonsági rendszer kifejlesztése, amelyet két fő partnerükkel, a BMW-vel és Daimlerrel közösen kezdtek kidolgozni. Ez a közlekedésbiztonsági rendszer a benne található szenzorok segítségével érzékeli az ütközést, és a gépjármű motorháztetejét felemelve tompítja annak erejét, megakadályozva, hogy az elütött gyalogos átessen a járművön, és így súlyos vagy akár halálos kimenetelű sérüléseket szenvedjen.
Mint az ügyvezető elmondta, az 1,3 milliárd forint mintegy felét költötték az épület, fennmaradó részét pedig a technológia kialakítására. Egyebek között növelték az üzemterület méretét és három új gyártósort szereznek be. A csarnokok elkészültek, az új termék sorozatgyártásra kész, a következő hónapokban beszerzik a gyártósorokat, a termelés pedig 2013 első felében megkezdődhet.
A fejlesztésben részt vevő partnereken túl más gyártóknál, az Audinál és Skodánál is nagy az érdeklődés a termék iránt - mondta. Az új termék gyártásához a vállalat ötvennel növeli dolgozóinak számát.
Helmut Schuster, a Hirtenberger AG tulajdonosa felidézte, hogy amikor 10 évvel ezelőtt Pápán megtelepedtek, "spártai" körülmények között kezdték a gyártást, de azután látványos, folyamatosan fejlődés jellemezte a céget. A tulajdonos kiemelte: a kedvezőtlen gazdasági folyamatok, az egész ágazatot érintő válság ellenére biztosítva látja a pápai cég jövőjét.
Kovács Zoltán Veszprém megyei kormánymegbízott, országgyűlési képviselő kijelentette: az elmúlt években félmilliárd forintot kapott pályázati úton Pápa munkahelyteremtésre.
Áldozó Tamás (Fidesz-KDNP), Pápa polgármestere a Hirtenberger és az egyik pápai szakképző iskola közös projektjéről beszélt. A Hirtenberger Automotive Safety Hungary Bt. 2001-ben kezdte meg tevékenységét Pápán az osztrák Hirtenberger-csoport leányvállalataként. A kis és nagy kaliberű lőszerek gyártásával foglalkozó osztrák cég a 90-es évek elejétől kezdte meg biztonságtechnikai alkatrészek gyártását az autóipar számára. A pápai leányvállalat először egy bérelt üzemcsarnokban, majd a pápai ipari parkban zöldmezős beruházással létesített gyártócsarnokban autóbiztonsági berendezések alkatrészeit gyártotta az anyavállalat részére.
Kezdetben 15 embert foglalkoztattak, ez a szám 2008-ra 334-re emelkedett. Az autóipart is megérintő válság átmenetileg visszafogta a növekedés ütemét, majd 2010-től ismét emelkedett a foglalkoztatottak létszáma. Jelenleg 400 dolgozójuk van, ez a létszám bővül 50-nel.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A Magyar Nemzeti Bank új vezetése úgy döntött, bezárja a jegybank Balatonakarattyán lévő Oktatási- és Konferenciaközpontját, ez 60 ember... Teljes cikk
Félidejéhez érkezett BAT Pécsi Dohánygyár Kft. (BAT PD) új gyártócsarnokának hatvanmilliárd forintos beruházásban zajló építése, amellyel a... Teljes cikk
A debreceni déli ipari övezetben elkészült a kis-és középvállalkozások parkja (kkv-park) első üteme, amelyet kétmilliárd forint kormányzati... Teljes cikk
- "Drámai a helyzet", több száz munkahely került veszélybe a parajdi sóbányánál 3 hete
- Fejleszt a BAT - 450 új munkahely létesül a Dél-Dunántúlon 4 hete
- Pszichológiai biztonság: ez lehet a legjobb munkahelyek sikerreceptje 1 hónapja
- A napelem csak a kezdet: így lesz versenyelőny az energiából 1 hónapja
- Ezt a hibát ne kövesd el generációs témában: itt a friss kutatás 1 hónapja
- Mental Liget- A munkahelyi mentális jóllét fesztiválja cégvezetőknek és HR szakembereknek a Magyar Zene Házában 1 hónapja
- Kétezer új munkahely jöhet létre Magyarországon a BYD beruházása nyomán 1 hónapja
- Átadták az akkumulátor-alkatrészgyárat - 60 új munkahely jött létre 1 hónapja
- "A párbeszéd hidjait építeni" - erről szólt XIV. Leó pápa első beszéde 2 hónapja
- 5 inspiráló vezetői útmutatás Ferenc pápától, amit érdemes megfogadni 2 hónapja
- Akár egymillió új munkahelyet hozhat ez a technológia - versenytársat kapott az AI? 2 hónapja