El nem végzett munkákra hivatkozva vert át cégeket egy férfi
Az elkövető ellen csalás miatt indult eljárás.
A Kecskeméti Járási Ügyészség többrendbeli csalás bűntette miatt vádat emelt egy férfival szemben, aki nyolc vállalkozástól próbált meg el nem végzett csatornatisztítási munkálatokra hivatkozva pénzt kicsalni, hét esetben sikerrel is járt és összesen több mint 600.000 Ft kárt okozott - írja az Ügyészség közleménye.
A vádirat szerint a férfi 2024 januárja és szeptembere között az ország több településén – így Budapesten, Dunaújvárosban, Székesfehérváron, Tiszakécskén és Halásztelken – kereste fel éttermek, hotelek, kávézók és pékségek alkalmazottait azzal, hogy a cégük részükre korábban csatornatisztítást végzett és kérte a munka kifizetését. A hitelessége érdekében valótlan tartalmú számlákat és vállalkozási szerződéseket is átadott, amelyek szinte minden esetben meggyőzték az alkalmazottakat.
Egyetlen alkalmazott volt, aki egyeztetett a tulajdonossal és azután a kifizetést megtagadta, a többiek hittek a vádlottnak és részben vagy egészben kifizették a kért összeget. Az elkövető a csalásokkal összesen több mint 600.000 Ft-ot szerzett.
Az ügyészség a férfit 4 rendbeli csalás bűntettével, 1 rendbeli csalás bűntettének kísérletével, 3 rendbeli csalás vétségével, valamint 8 rendbeli hamis magánokirat felhasználása vétségével vádolja és ezért vele szemben végrehajtásában próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztés büntetés kiszabását indítványozza.
A vádlott bűnösségéről a Kecskeméti Járásbíróság fog dönteni.
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Egyedi miniszteri döntéssel a MÁV-csoport fegyveres, biztonsági feladatot ellátó munkavállalói is hathavi többletjuttatást kapnak, a fegyverpénz... Teljes cikk
Megújult az adónaptár, az újítás révén az adónaptár már automatikusan megjeleníti, és akár más naptáralkalmazásokba is betölti a fontos... Teljes cikk
A NAV adóellenőrei többek között az alkalmazottak bejelentését is vizsgálják majd. Teljes cikk
- Közel 10 milliárdos botrány: letartóztatták egy gabonás cég vezérigazgatóját 2 hónapja
- Négymillió forinttal szívódott fel az önjelölt ács 2 hónapja
- A rendőrségről lopott a vagyonőr 2 hónapja
- Papíron máshol dolgoztak – 1 milliárdos csalás a bíróság előtt 3 hónapja
- A NAV nevében keresik meg áldozataikat a csalók - erre kell figyelni! 3 hónapja
- Figyelmeztet a NAV: adathalász csalók támadhatnak 3 hónapja
- Zsebbe fizetett a dolgozóinak a cégvezető, 750 milliós kárt okozott 4 hónapja
- Több mint 250 dolgozóját mérgezte meg a HR-igazgató, aki a mai napig HR-esként dolgozik és nem vonták felelősségre 4 hónapja
- Szélhámos távmunkások - így próbálnak bejutni a hackerek a cégekhez 5 hónapja
- Csaknem tízmilliárd forint áfát csalhatott el egy bűnözői kör 6 hónapja
- Elítélték a bejárónőt, aki saját munkáltatóját lopta meg 6 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?