Erősödik a BGF kapcsolata Kínával
A kínai Zhejiangi Wanli Egyetem (ZWU) és a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) együttműködési megállapodást kötött a két felsőoktatási intézmény közötti kapcsolatok erősítése érdekében. A január 12-én létrejött megállapodásnak köszönhetően a BGF és ZWU oktatási és kutatási területen egyaránt szorosan együttműködik a jövőben.
Az újonnan kötött együttműködés magában foglal azonban olyan területeket is, mint a kutatás, illetve az összefogás különböző szakmai tevékenységek területén, továbbá a közös publikációk, szakmai anyagok cseréjének biztosítása. A BGF jelentős hagyományokkal rendelkezik a Kínával való kapcsolattartás terén. Ezt bizonyítja többek között a kínai újságíró-delegáció fogadása 2008 szeptemberében, valamint a novemberben megrendezett Kínai Kulturális Nap is.
Edupress.hu
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A Tisza Párt választási győzelmével újra napirendre került az önálló oktatási minisztérium létrehozása, és az Erasmus-hozzáférés... Teljes cikk
A középfokú felvételi eljárásban március 25-27. között módosíthatók a felvételi rendszerben korábban jelzett továbbtanulási tervek - közölte... Teljes cikk
Az Oktatási Hivatal közlése szerint február 15-én éjfélig lehet jelentkezni az ősszel induló alap-, osztatlan és mesterképzésekre, illetve... Teljes cikk
- Diákok figyelem! Egymilliót ér most egy jó ötlet 2 hónapja
- Új, jól fizető fejlesztői állások – történelmi videojáték-beruházást jelentett be a kormány 3 hónapja
- Új korszak jöhet a Debreceni Egyetemen a GE-vel közösen 3 hónapja
- Új K+F munkahelyek érkeznek: amerikai cég erősít Magyarországon 3 hónapja
- Aki érti a fiatalokat, azé a jövő – minden, amit tudni érdemes a Pannon-Work kutatási összefoglalójában 3 hónapja
- Dolgoznak – de nincs munkájuk: így terjednek a kamuirodák 4 hónapja
- Új rendszer jön: ezért dolgozik majd több elítélt a vasútállomások környékén 5 hónapja
- Mi tartja vissza a magyarokat az önkéntességtől? 5 hónapja
- Tudásalapú munkahelyek születnek – a Mercedes K+F központot nyit Magyarországon 6 hónapja
- Életre szóló hűség nincs: Z generációsok a munkaadókról 6 hónapja
- Ez az ára az igazságtalan bérezésnek 6 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?