Ezekben az országokban ingáznak a legkevesebbet a dolgozók és ennyit keresnek egy hét alatt

Svájcban az átlagos munkába járás 24 percet vesz igénybe és ők keresnek a legjobban.

Ezekben az országokban ingáznak a legkevesebbet a dolgozók-

Dánia áll a legrövidebb ingázási idővel rendelkező országok listájának élén, az átlagos ingázási idő mindössze 17 perc - derül ki egy friss kutatásból, amit a Digital Journal szemlézett.

Az AHTI Games kutatása azt vizsgálta, mely országokban a legrövidebb az ingázás hossza. Az ingázás hossza mellett a kutatás a rövid munkaheti órákra és a 2000 dollár feletti (adózás utáni) havi átlagkeresetre is összpontosít, az eredményeket pedig úgy normalizálták, hogy a fizetést amerikai dollárban fejezték ki.

Ez a 10 ország végzett az élen, zárójelben az ingázással töltött idők átlaga

1. Dánia  (17 perc)

2. Svédország (20 perc)

3. Svájc (24 perc)

4. Norvégia (25 perc)

5. Franciaország (25 perc)

6. Egyesült Államok (26 perc)

7. Ausztria (27 perc)

8. Hollandia (28 perc)

9. Luxemburg (29 perc)

10.  Németország (40 perc)

Az összegzett eredményekből kiderül:

A rövidített ingázási idő mellett a dán munkavállalók magas havi fizetést tehetnek zsebre az átlagosan 34 órás munkahét mellett. Svédország szorosan követi a második helyen az ingázás hatékonyságát tekintve. Itt a napi ingázás 20 perc. Bár Dániához képest heti egy órával többet dolgoznak, a svédek valamivel kevesebbet keresnek, havi átlagosan 2570 forintot. A harmadik helyet Svájc foglalja el, ahol az átlagos munkába járás 24 percet vesz igénybe. A svájciak élvezik a legmagasabb havi fizetést a listán, ami 6150 dollárt tesz ki, miközben a svédekhez hasonlóan heti 35 órát dolgoznak.

A negyedik helyen Norvégia áll, ahol a polgárok általában 25 percet töltenek ingázással. A svédeknél egy órával rövidebb, 34 órás munkahét mellett alacsonyabb havi átlagfizetést visznek haza. Szorosan az ötödik helyen Franciaország következik, ahol a dolgozók 25 perc alatt érnek be a munkahelyükre, ami megegyezik a norvégiai idővel. A franciák azonban valamivel tovább, heti 35 órát dolgoznak, és átlagosan havi 2430 dollárt keresnek. A hatodik helyen az Egyesült Államok áll, ahol átlagosan 26 percet kell ingázni a munkahelyre. Az amerikaiak heti 37 órát dolgoznak, ami két órával több, mint Dániában. Cserébe havi átlagban 4670 dollárt keresnek.

Alig lemaradva a hetedik helyen, Ausztriában 27 perc az átlagos munkába járás, ami valamivel hosszabb, mint az Egyesült Államokban. Az osztrákok rövidebb, 33 órás munkahetet dolgoznak, négy órával kevesebbet, mint az amerikaiak, és alacsonyabb a havi átlagfizetésük . Hollandia a nyolcadik helyen áll, 28 perces átlagos ingázási idővel és a legrövidebb, 30 órás munkahéttel. A hollandok többet keresnek, mint az osztrákok, annak ellenére, hogy 4 órával kevesebbet dolgoznak.

Luxemburg a kilencedik helyen áll az ingázási idő tekintetében, a lakosok átlagosan 29 percet töltenek munkába járással. Annak ellenére, hogy 37 órás a munkahét, ugyanannyit dolgoznak, mint az amerikaiak, és lényegesen magasabb, 4900 dolláros havi fizetést kapnak. Németország zárja a top 10-et, 40 perces átlagos ingázási idővel. Ezt a 35 órás munkahét és a 2953 dolláros havi fizetés ellensúlyozza.

 

fotó: unsplash

 

  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Leépítés jöhet a győri Audinál, őket érintheti

Az Audi a hatékonyság és a versenyképesség erősítésével indokolja a lépést. Teljes cikk

Egyszerűsített foglalkoztatás: itt az új Efo kalkulátor 2026-ra

Január 1-gyel változott az egyszerűsített foglalkoztatás szabályozása. Így érdemes olyan kalkulátort használni, ami már az aktuális... Teljes cikk

Ekkora béremelést kapnak a vízügyi dolgozók

A kormány megbecsüli a vízügyi dolgozók áldozatos munkáját, a 2025-ben megkezdett béremelés idén is folytatódik - jelentette be az Energiaügyi... Teljes cikk