Felavatta új kazincbarcikai üzemét a BorsodChem
A BorsodChem Zrt. (BC Zrt.) észak-borsodi kazincbarcikai telephelyén pénteken felavatta új TDI üzemét, a vegyipari óriásvállat 200 millió euró értékű beruházásával Európa vezető toluol-diizocianát (TDI) gyártói közé kerülhet.
Az új gyár évente 160 kilótonna névleges gyártási kapacitással rendelkezik, amely további negyven kilótonnával, évi 200 kilótonnára bővíthető, a piaci kereslet függvényében. A BorsodChem által kifejlesztett magas minőségű technológiát hasznosító új gyár számottevően hatékonyabban működik, mint a meglévő TDI-1 üzem.
A piaci környezet jelenleg kedvezőtlen alakulása miatt azonban, az új gyár várhatóan csak egy későbbi időpontban működhet teljes kapacitással.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A Hervis kivonul Magyarországról és Romániából, teljes bolthálózatát pedig a brit Frasers Group veszi át, ami több száz hazai munkavállaló... Teljes cikk
Több mint 72 milliárd forint értékben hajt végre fejlesztéseket Magyarországon az amerikai Procter & Gamble, ami ismét bizonyítja, hogy Donald Trump... Teljes cikk
A közép- és kelet-európai régió 500 legnagyobb vállalata listáját a 2024-es adatok szerint továbbra is a lengyel Orlen olajcég vezeti, a második... Teljes cikk
- Átlag feletti a munkaerőhiány ezekben az iparágakban 1 éve
- Így ellensúlyozzuk egy halmozottan hátrányos helyzetű iparág kevésbé vonzó tényezőit - interjú Szabóné Bánfalvi Mariannával, a BorsodChem HR Szolgáltatási Főosztályának vezetőjével 1 éve
- Érdekvédelmi központ jött létre a hazai akkumulátorgyárak dolgozóinak képviseletére 3 éve
- Mi lesz ebből? Elszabadultak az ipari termelői árak is 4 éve
- Romániába mennek dolgozni a magyarok, ott magasabbak a bérek 4 éve
- Kétezer alkalmazottat bocsát el a BASF 5 éve
- Robbanás történt egy kazincbarcikai üzemben 6 éve
- Mindenki mást mond a BorsodChem béremeléséről 7 éve
- Borsodban is elindítják az aktív munkakereső programot 7 éve
- A belgák is több tízezer munkahelyet veszítenének a Brexiten 7 éve
- A felelős munkáltatói gondolkodás befektetés 7 éve
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja