Fidesz: egyre kevesebb embernek jut munka
A Fidesz szerint a KSH legfrissebb adatai is bizonyítják, hogy Magyarország válsága mélyül, egyre kevesebb embernek jut munka - közölte Bernáth Ildikó, fideszes országgyűlési képviselő hétfőn, az MTI-hez eljuttatott közleményében.
A Fidesz frakció szerint "a kisebbségi kormány most szokásos kicsinyes eszközéhez nyúl: sikerpropagandával próbálja elterelni a figyelmet a tarthatatlan szociális és gazdasági helyzetről". Szerintük az emberek nem hazugságokat akarnak, hanem olyan gazdaságpolitikát, amellyel tömegesen jöhetnek létre új munkahelyek. Ehhez azonban előrehozott választás, új politika és új, cselekvőképes kormány kell - áll a közleményben.
A KSH hétfőn megjelent adatai szerint a munkanélküliségi ráta az idén június-augusztusban 7,5 százalék volt, a foglalkoztatottak száma 3 millió 914 ezer, a munkanélkülieké 317 ezer fő. Tavaly június-augusztusban a foglalkoztatottak száma 3 millió 945 ezer, a munkanélkülieké 305 ezer fő, a munkanélküliségi ráta 7,2 százalék volt.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról: a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a jövőben akár... Teljes cikk
Az egyéni vállalkozóknak készített szja-bevallási tervezetekbe a NAV automatikusan betölti a rendelkezésére álló online számla- és... Teljes cikk
A 2026-os év első negyedévének adatai szerint a HR-technológiai piac radikális átrendeződésen megy keresztül, ahol a nagy humántőke-menedzsment... Teljes cikk
- A gazdaságilag inaktívak aránya a 15–74 éves népességből - grafikon 3 hete
- Így alakult a a munkanélküliség az OECD országaiban 2 hónapja
- 300 ezer új munkahely, adómentes bérek – mutatjuk, milyen munkavállalói ígéretek hangoztak el hétvégén 3 hónapja
- Foglalkoztatási ráta Magyarországon 2025 harmadik negyedévében - grafikon 3 hónapja
- A munkanélküliségi ráta nemek szerint - grafikon 3 hónapja
- Így változott a munkanélküliségi ráta az EU-ban - grafikon 4 hónapja
- A munkanélküliségi ráta alakulása nemek szerint - grafikon 5 hónapja
- Íme a friss KSH-adatok: csökken a foglalkoztatás, hosszabb az álláskeresés 5 hónapja
- Ebben a vármegyében nőtt leginkább a dolgozók száma – Megérkeztek a KSH friss adatai 6 hónapja
- A foglalkoztatási ráta a magyar vármegyékben - grafikon 6 hónapja
- A 15–64 éves nők foglalkoztatási rátájának alakulása az EU-ban 6 hónapja

Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?