Fizetésemelésért tüntettek Kairóban
Több ezer egyiptomi közszolgálati munkavállaló tüntetett hétfőn Kairóban, fizetésemelést és jobb munkakörülményeket követelve.
A kormányellenes megmozdulások fő színhelyén, a belvárosi Tahrír (Felszabadulás) téren több száz rendőr demonstrált. A fizetésemelés mellett azt is követelték, hogy állítsák helyre a lakosság körében közutálatnak "örvendő" szervezet tekintélyét. Az alacsony és közepes rangú rendőrök a téren azt hangoztatták, hogy méltánytalanul állítják be őket árulóknak, a nép ellenségeinek. "A többiek, a magasabb rangúak korruptak, de mi ugyanazokkal a bajokkal küszködünk, mint a többi egyiptomi - alacsony bérek, szabadsághiány, megalázás" - mondta egy rendőr. "Azért vagyunk itt, hogy a mártírok, a hadsereg és Egyiptom népe előtt tisztelegjünk" - mondta egy másik, miközben rendőrök és civilek a nemzeti himnuszt énekelték.
Sztrájkoltak a legnagyobb egyiptomi kereskedelmi bank, a National Bank of Egypt dolgozói is, a nemzeti bank pedig elrendelte, hogy valamennyi pénzintézet tartson zárva. A bankok valószínűleg szerdán, a keddi munkaszüneti napot követően nyitnak ki újra.
A kairói tőzsde továbbra is zárva tart, a kereskedés akkor folytatódhat tovább, amikor "helyreáll a pénzügyi szektor stabilitása" - közölte a tőzsde egy képviselője hétfőn. A nyitásról 48 órával korábban tájékoztatást adnak - tette hozzá. A kereskedést január 27-én függesztették fel, miután az EGX vezető index két nap alatt 17 százalékot veszített értékéből.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Az Egyesült Királyságban a cégek több mint fele jelenleg AI-be fektet be a HR átalakítása érdekében. Teljes cikk
Az óvodákban szinte kizárólag nők dolgoznak – derül ki az Eurostat friss adataiból. 2023-ban az Európai Unióban az óvodai nevelésben dolgozó... Teljes cikk
Az Európai Unióban a 15-29 éves fiatalok 5,8 százaléka él súlyos anyagi és társadalmi nélkülözésben, ez az arány valamivel alacsonyabb, mint a... Teljes cikk
- Mutatjuk, mely ágazatokban, milyen mértékű béremelésre lehet számítani 4 hónapja
- Jelentősen nő a bírák és a bírósági alkalmazottak bére - miért lesz akkor demonstráció? 4 hónapja
- Béralku: így harcoljunk ki fizetésemelést 5 hónapja
- Tüntetéssel hívták fel a figyelmet az európai ipar válságára 5 hónapja
- Fizetésemelés: mennyi az annyi 2025-ben? 5 hónapja
- Utcára vonulnak a bírók Budapesten 5 hónapja
- Ennyivel emelkednek idén a vezető cseh politikusok fizetései 5 hónapja
- "Sokkal több a vadász, mint a fóka" - Tüntettek a taxisok a fővárosban 5 hónapja
- Rendőrök tüntetnek Romániában 6 hónapja
- Minimálbér és garantált bérminimum 2025. 6 hónapja
- Tüntettek az oktatásban dolgozók Horvátországban 7 hónapja