Három hónap kell az első állás megtalálásához
A júniusban diplomázóknak nem érdemes őszig várni az álláskereséssel. Ugyan az álláspiac nyáron valamelyest visszaesik, a pályakezdőket kereső multiknál a nyári szabadságolások időszakában sem áll le a felvétel. Szakemberek szerint az első állás megtalálásához átlagosan 3-4 hónap szükséges. Az államvizsga után egyből startolók többsége szeptemberben kezdhet első munkahelyén.
Hasznot húzhatnak a nyári szabadságolásból
Szigethy Eszter, a Riss & Partners Humán Erőforrás Tanácsadó Kft. senior tanácsadója szerint a pályakezdők némi odafigyeléssel és kis szerencsével akár profitálhatnak is a holtszezonból. A szabadságolások miatt jelentkező munkaerőhiányt ugyanis számos multi helyettesítéssel oldja meg - az ideiglenesen (1-2 naptól akár 2 hónapig is) megüresedő pozíciók betöltésére előszeretettel alkalmazzák a pályakezdő fiatalokat a saját szakterületükhöz kapcsolódó adminisztratív feladatokra, esetenként adatrögzítésre, recepciós munkákra. A jól teljesítő frissdiplomásoknak esetenként azonnal állást ajánlanak, míg másokat a cégnél megüresedő pozíciókba hívnak vissza általában fél-egy éven belül.
Nincs leállás a multiknál
A főként pályakezdőket kereső multik szerint az álláspiac nyári stagnálása már a múlté, így a nagyobb cégek a forróbb hónapokban is gőzerővel keresik az újakat, miközben jelentkezőkből sincsen hiány. Dobi Kitti, a Procter & Gamble RSC Kft. toborzási managere kérdésünkre elmondta: júniustól év végéig folyamatosan vesznek fel pályakezdőket. Emri Zsuzsanna, a KPMG HR-igazgatója ugyancsak arról számolt be: a cég nem tesz különbséget az év egyes időszakai között, nyáron sem áll le a munkaerő-felvétel. A június végéig jelentkezők előreláthatólag szeptemberben kezdhetnek a cégnél könyvvizsgálati asszisztens pozícióban.
A legjobbak a tavaszi állásbörzéken elkelnek
Cservenyák Tamás karriertanácsadó arra figyelmeztet, aki nyáron kezdi a keresést, általában szeptember-októberben áll munkába. Aki viszont őszig vár az álláskeresés elindításával, annak csak december-januárra lesz munkahelye. A szakember azt is hozzátette: nem kizárt a nyári álláskeresés sikere, ám tekintettel a piac helyzetére, a fiatalok aligha fogják tömegesen megtalálni első munkahelyüket ebben az időszakban. Aki nyáron már kezdeni akart, a tavaszi állásbörzéken elkezdte a keresést.
Az álláspiac által keresett szakmákat tanulók jobb helyzetben vannak: a Műegyetem felmérése szerint műszaki diplomával 1,6 hónap az álláskeresési idő. Sőt, a legjobbakat már a tavaszi állásbörzéken levadásszák a cégek. A BME Diákközpontjánál elmondták, a műszaki végzettségűek annyira kelendőek, hogy a munkaadók a börzéken alig találnak olyan utolsó évest, aki még nem kapott állásajánlatot.
Takács Gabriella
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Otthonról végezhető munkáról szóló valótlan álláshirdetések miatt vádat emelt az ügyészség egy férfi ellen - tájékoztatta a Somogy Vármegyei... Teljes cikk
Újszerű megoldással állt elő a dolgozó szülők problémájára a horvátországi Szamobor város önkormányzata. Mivel a helyi óvodákban és... Teljes cikk
Az otthonokban gyakran találkozunk a mindent beborító rendetlenséggel – ruhák, sporteszközök, karácsonyi kiegészítők halmazaival. Mindez könnyen... Teljes cikk
- Felmérés: kevés cég tartja hatékonynak a készségek értékelését 2 hete
- Felmérés: Egyre kevesebb munkahelyen elvárás a diploma 2 hete
- Költséges kivárás: mit veszít a HR, ha nem lép nyáron? 2 hete
- Ez a munka nem automatizálható? Na jó, akkor vegyünk fel egy embert! 1 hónapja
- Így ne vessz el pályakezdőként az álláspiacon: az első lépések a karrier felé 1 hónapja
- Ennyit számít a jelöltélmény a cég leendő dolgozóinak 1 hónapja
- AI a toborzásban: a siker titka, hogy nem kell túlbonyolítani 1 hónapja
- Nehezebben váltanak az álláskeresők, lassabban döntenek a cégek felvételről 1 hónapja
- Rajtuk múlhat a toborzás sikere: így képezd a hiring managert 2 hónapja
- Elbizonytalanította a munkáltatókat a vendégmunkásokra vonatkozó törvénymódosítás 2 hónapja
- Mennyit keresnek a mérnökök? – itt vannak a friss számok a gyártásból 2 hónapja