Hazánkban többet dolgoznak a nők, mint a férfiak
Magyarországon a dolgozó korú nők naponta átlagosan körülbelül egy órával dolgoznak többet, mint a férfiak. Belgiumban viszont ugyanannyi időt töltenek munkavégzéssel. A különbség egyik oka az, hogy a magyar nők sokkal több időt töltenek otthoni munkával. Ez összefüggésben lehet a hazai hagyományos családmodellel, és okozhatja, hogy kevés gyerek születik Magyarországon - írja az Index a Defacto elemzést idézve.
A 2009-10 felmérés adatait felhasználva megállapították, hogy a magyar nők többet dolgoznak, mint a magyar férfiak. 25 és 60 éves kor között a különbség átlagosan egy egész óra, idősebb korban még ennél is nagyobb. A 30-45 éves férfiak, mindent egybevetve, egy átlagos napon 8 órát, a hasonló korú nők pedig 9 órát dolgoznak. Az adatokból kiderül, hogy a különbség az otthoni munkából adódik.
Belgiumban a dolgozó korú nők és férfiak munkavégzéssel töltött ideje közel azonos. Ennek az oka az, hogy a belga nők kevesebb időt töltenek munkával mint a magyar nők - írja az Index a Defacto elemzésre hivatkozva.
A nyugat-európai országok többségében a dolgozó korú nők közel azonos, vagy kicsit több időt töltenek munkával mint a dolgozó korú férfiak. A különbség csak Olaszországban olyan nagy, mint Magyarországon.
Index
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Az üzleti vezetők 62 százaléka szerint jelentős kockázatokkal kell számolni az üzleti tevékenység során 2026-ban. Teljes cikk
A továbbtanulásnál a választás súlyát az elmúlt években jelentősen megnövelte a mesterséges intelligencia (AI) gyors térnyerése, amely alapjaiban... Teljes cikk
Az ügyészség csalás és lopás elkövetésével vádolta meg a férfit. Teljes cikk
- A középosztály tűnik el először? Megdöbbentő adatok az AI és a munka jövőjéről 3 hete
- Sok új munkahely lesz, csak másik földrészen és más tudással - tanulságok Davosból 3 hete
- Sales Representative 4 hete
- Mennyit lehet keresni Ausztriában? Itt a friss bérlista 4 hete
- Miért kerüljük a fontos feladatokat és mit lehet tenni ellene? 4 hete
- Egyszerűsített foglalkoztatás: itt az új Efo kalkulátor 2026-ra 1 hónapja
- Mire jók a laza péntekek az irodában? 1 hónapja
- Új év, új élet? Munkát kínálnak egy teljesen lakatlan szigeten 2 hónapja
- Ezzel a 7 lépéssel képernyőmentes lehet a karácsonyi ünneplés 2 hónapja
- A térkőtisztítás alapjai: miért bízza szakértőkre? 2 hónapja
- Ez a 10 szakma adja a leépítések ötödét – sokan nem számítanak rá 2 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig