Hiányszakmákban szereztek képesítést munkanélküliek

A Szolnok megyei Nagykörűn és Tiszaburán élő munkanélküliek szereztek több hiányszakmában képesítést a Társadalmi Megújulás Program (TÁMOP) keretében teljes egészében európai uniós pályázaton elnyert pénzből - közölte Varga Judit projektmendezser hétfőn az MTI-vel.

Az "Alternatív munkaerő-piaci program a Közép-Tisza mentén" című projektre mindkét településről csak hátrányos helyzetű regisztrált munkanélküliek jelentkezhettek. A Nagykörűért Alapítvány által megszervezett szakmai képzéseket a kistérség foglalkoztatóinak igényeit alapul véve állították össze - tette hozzá a szakember.

Tájékoztatása szerint egyebek mellett gyümölcstermesztőnek, halásznak, hidegburkolónak, kályhakészítőnek és traktorosnak összesen harmincöten tanulhattak. Tervezték, hogy biokertész, méhész és tetőfedő képzést is indítanak, de e szakmákra nem akadt jelentkező.

A programban résztvevők a képzés idejére havonta 35 ezer forint ösztöndíjat kaptak, tanulásukat szociális munkás és mentor is segítette, így lemorzsolódás nem volt. A végzettek közül tizenkilencen fél évig munkát is kapnak, hogy további foglalkoztatás révén gyakorlatra tegyenek szert, és tovább nőjön esélyük az elhelyezkedésre a munkaerőpiacon.

A program költsége 66,9 millió forintot tett ki, a kiadásokat kizárólag európai uniós pályázatból fedezte a Nagykörűért Alapítvány.
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Beindult a tűzoltórendszer, 56 munkás hagyta el az akkumulátor-gyár területét

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk

Egy hónapig lehet még kérni az szja-bevallás tervezetének postázását

Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk

A DK felszólítja Csányi Sándort, hogy fejezze be az OTP-nél a tömeges kirúgásokat

Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk