Itt a mese vége: felszámolják a Gulliver játékkereskedőt
Eredménytelenül zárult a Gulliver Kft. tavaly indult csődeljárása, a bíróság megállapította a cég fizetésképtelenségét és elrendelte a felszámolását, a hitelezői igények feldolgozása folyamatban van - közölte a Duna Libra Zrt. kijelölt felszámolóbiztosa.
Emlékeztetett: a Fővárosi Törvényszék a Gulliver Kft. felszámolási eljárásáról szóló határozatát május 6-án tette közzé. Az eljárásban 190 hitelezői igény érkezett, a hitelezői igények összegszerűségének feldolgozása folyamatban van - közölte Kovács Zoltán.
A Gulliver tavaly decemberben folyamodott csődvédelemért, azt követően, hogy számlavezető bankja a karácsony előtti héten felmondta a szerződését és inkasszózott. A cég 27 boltja (a Bambini bolthálózat üzleteivel együtt) december 21-én szombaton zárt be, a webáruháza pedig már előző este leállt.
Az akkori összesítés szerint a játékkereskedelmi vállalat közel hárommilliárd forinttal tartozik 148 hitelezőnek. A vállalat egy korábbi ajánlata szerint a raktáron lévő árukészletének eladásából csökkentette volna tartozásait.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A kecskeméti Mercedes-gyár tovább bővül; az idén már 140 új munkatársat vettek fel, így a létszám elérte az ötezer főt - jelentette be Jens... Teljes cikk
A polgári légi és űrjárművek javításával foglalkozó, hazai tulajdonú Aero Space Power új üzemcsarnokot épít Kisvárdán a portfóliója... Teljes cikk
Először rendez állásbörzét jövő szombaton a 280 milliárd forintos beruházással 2500 új munkahelyet teremtő Vulcan Shield Global (VSG)... Teljes cikk
- Embertelen leépítés a magánkórházban: a dolgozók tíz százalékát elküldték 6 hónapja
- Természetközeli, meghitt búcsúztatás 10 hónapja
- Támogatást nyert el taglétszámának növeléséhez a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete 1 éve
- A kormány felszólította a Liberty-t, hogy a dunaújvárosi vasmű rendezze a bérek kifizetését 1 éve
- Mit tudok tenni, ha felszámolás alatt álló cég nem fizeti ki a munkabérem? 1 éve
- Egy 14.000 főt foglalkoztató cégnél nincs egyszemélyes siker - Szijjné Kállai Ildikó, a Spar Magyarország Személyzetfejlesztési és HR vezetője 2 éve
- A klinikai halál állapotából hozhatja vissza a céget a csődvédelmi tanácsadó - így telik egy nap ebben a szakmában 2 éve
- Magyarországon minden huszonötödik vállalkozást egy éven belüli felszámolás fenyeget 2 éve
- Megduplázódott tavaly a cégfelszámolások száma 2 éve
- 20 százalék béremelés az EcoFamily kiskereskedelmi láncnál 3 éve
- Önszabályozóvá válhatna a vasárnapi pihenőnap a kereskedelemben? 3 éve

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben