Jagudits Ákos, a Kirchhoff Hungaria Kft személyzeti vezetője
Ákos volt már HR igazgató a Sanyo Hungary-nél és a Jabil Circuit Magyarországnál is. Egy interim munkát követően vált a Kirchhoff Hungaria kft személyzeti vezetőjévé tavaly ősszel.
- Pszichológiai teszt vagy személyes elbeszélgetés?
Jagudits Ákos: Mindkettő
- Belső vagy külső tréning?
Jagudits Ákos: A külső tréningben hiszek. Új közeg, új emberek.
- Motiválás jó fizetéssel vagy fejlődési és előrelépési lehetőséggel?
Jagudits Ákos: Az az ideális, ha mindkettő adott. De a mai világban a magas fizetésnek örülnek inkább az emberek.
- HR Business Partner vagy sem?
Jagudits Ákos: Sem. A HR business partner bújtatott HR vezetői pozíció, amivel a cégek mentesülnek a HR vezető felvételétől, magasabb bérének kifizetésétől.
- Személyes meeting vagy konferenciabeszélgetés?
Jagudits Ákos: Személyes találkozás, ami során látható a testbeszéd.
- Irodai munka ülve vagy állva?
Jagudits Ákos: Mindkettő. Fontos az egészséges egyensúly.
- Kiszervezés vagy házon belüli megoldás?
Jagudits Ákos: A házon belüli megoldás minőségi szolgáltatást eredményez. Időben, reakcióban, költségben is jobban megéri.
- Belső toborzás vagy küldő toborzás?
Jagudits Ákos: A belső toborzásnál nincsen értékesebb. Ezzel megelőzhető a fluktuáció, egészséges tudásmegosztást tesz lehetővé, ráadásul jobb dinamikában tartja a szervezetet.
- Csapatmunka vagy egyéni teljesítmény?
Jagudits Ákos: A csapatmunkában hiszek. Hazánk tele van gólkirállyal. Vallom, hogy a magyar dolgozóknak gyakorolniuk kell az együttműködés élményét. Mert versengőek, kritikára érzékenyek, alkalmazkodni képtelenek vagyunk.
- Főzés vagy étterem?
Jagudits Ákos: Főzés. ami a civilizált ember egyik legnagyobb élménye, amivel át tudjuk venni az egészségünk felett a kontrollt.
- Konditerem vagy kerti munka?
Jagudits Ákos: Inkább a konditerem, ahol többféleképpen át tudjuk mozgatni az izmainkat.
- Könyv vagy e-book?
Jagudits Ákos: Bár nem környezetbarát, és sajnálom az erdőket, de még mindig imádom a könyveket.
Az interim tevékenység után a szakember a német tulajdonú autóipari beszállító, az esztergomi 860 főt foglalkoztató Kirchhoff Hungaria kft személyzeti vezetőjévé vált tavaly októberben.
A HR szakember felsőfokú tanulmányait a Pécsi Tudományegyetemen végezte, ahol filozófia előadói, majd személyügyi szervező egyetemi diplomát szerzett. Szakmai pályafutását Németországban és az Egyesült Királyságban kezdte, többek között dolgozott HR generalista és toborzó feladatkörökben. A külföldön eltöltött évek után a Sanyo Hungary Ltd-nél a HR és PR menedzseri feladatokért volt felelős, ezt követően pedig az OTIS Felvonó Kft.-nél helyezkedett el stratégiai HR menedzserként, majd három évig HR igazgatói pozíciót töltött be a Jabil Circuit Magyarország tiszaújvárosi gyárában.
Okleveles tagja a brit Személyzeti és Fejlesztési Intézménynek, a Személyügyi Szervezők Európa legnagyobb professzionális testületének. Angol és német nyelven beszél, hobbijai közé tartozik a tangóharmonikázás és a sportok is.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
„Az Év Felelős Foglalkoztatója 2017” pályázat nyertese a közszféra szervezetei kategóriájában a Józsefvárosi Egyesített Bölcsődék.... Teljes cikk
„Az Év Felelős Foglalkoztatója 2017” pályázat nyertese, az 51-500 főt foglalkoztató szervezetek kategóriájában, az Észak-zalai Víz- és... Teljes cikk
„Az Év Felelős Foglalkoztatója 2017” pályázat nyertese az 1-50 főt foglalkoztató szervezetek kategóriájában a Webstar Csoport Kft. Bertók... Teljes cikk
- Űrrakétát kaptak a jövőhöz – így támogatja az E.ON a gyerekek digitális fejlődését 3 hete
- Új ügyvezető igazgató az Eve Power Hungary Kft.-nél 4 hete
- Ennyit számít a jelöltélmény a cég leendő dolgozóinak 1 hónapja
- Bizonytalan jövő, nulla megbecsülés: így érez a dolgozó fiatalok nagy része 1 hónapja
- 5-ből 1 munkavállaló úgy érzi, hogy nem uralja a karrierjét 2 hónapja
- Tehetséggyárat nyitott a BMW Debrecenben 2 hónapja
- Kulcsemberek: kik is ők és hogyan tarthatóak meg? 3 hónapja
- Ezt az 5 tippet érdemes megfogadni, hogy versenyképesek maradjunk a munkaerőpiacon 3 hónapja
- Ezek a munkavállalás fő kritériumai a lengyel fiatalok számára 3 hónapja
- 5 important changes in the employment of foreigners 3 hónapja
- Így érintik a leépítések az Audi Hungáriát 3 hónapja