Jótanácsok az új munkahelyen eltöltött első napokra
A munkahelyváltás elképesztő pszichés megterheléssel járhat: újra meg kell tanulnunk egy közösség működését, feltérképezni az erőviszonyokat és az elvárásokat, mindeközben pedig a lehető legkevesebbet hibázni, hogy megtartsuk az elnyert pozíciót. A hazipatika.com portál összegyűjtötte azokat a sokszor akár triviálisnak tűnő tanácsokat, amik segítenek "egyben" tartani bennünket.
Senki nem várja tőlünk, hogy pillanatok alatt belerázódjunk a munkába! Ne üljünk magadban, ha végeztünk valamivel, ne várjuk, hogy az ölünkbe hulljon a munka, hiszen a főnök sem gondolatolvasó és a munkatársak sem! Ha lehet, ne rendezkedjünk be már rögtön az első napon, azaz ne azzal kezdjük, hogy kipakoljuk a férjünk, unokánk, kismacskánk képét az asztalra vagy kitapétázzuk a szekrényt poszterekkel!
Redukáljuk a magánjellegű tevékenységeket (telefonálás, e-mailezés, cigiszünet), mert nem vet túl jó fényt ránk. Az első néhány napon érdemes kicsit korábban érkeznünk és később távoznunk, ezzel az újonclétből fakadó hátrányokat tudjuk ledolgozni. Emellett persze ne essünk abba a hibába, hogy mindent rögtön elvállalunk.
hazipatika.com
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A babóti általános iskolában meghirdetett tanári állásra közel százan jelentkeztek a Maldív-szigeteki álomutazás ígéretével. Már a második... Teljes cikk
Milyen munkahelyet kívánnának a lányaiknak az apák? Ezzel a kérdéssel indította idei nőnapi kezdeményezését a Dreher Sörgyárak. A vállalat... Teljes cikk
Vádat emeltek két orvos, valamint két társuk ügyében, akik két éven át törvénybe ütközően, közfinanszírozásra végeztek műtéteket a... Teljes cikk
- Munkahelyi elköszönés: hogyan búcsúzzunk méltósággal és emlékezetesen? 3 hónapja
- A mentorprogram, mint a sikeres beilleszkedés kulcsa 4 hónapja
- "Elkezdik majd böngészni az állásportálokat" - lavina indulhat be, ha kirakatba kerülnek a fizetések 6 hónapja
- Karrier 8 hónapja
- Első lakás önerő nélkül? Itt egy megoldási javaslat fiataloknak 9 hónapja
- Átlagbérrel is lakáshoz lehet jutni – legalábbis a kormány szerint 9 hónapja
- Ez az álláskeresés receptje a magyar dolgozók szerint 11 hónapja
- Az új munkatársak kritikus első 90 napja 13 hónapja
- A Z generáció nem igazítja az életét a munkához 13 hónapja
- Íme pár fontos jó tanács munkahelyváltáshoz 1 éve
- Új támogatási program indult a harmadik országbeliek beilleszkedésének segítésére 1 éve

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?