K+f központot és 90 munkahelyet hoz létre Pécsen a Soft Flow Kft.
Kétmilliárd forintos beruházással - amelyhez az állam mintegy 770 millió forint támogatást nyújtott - 90 új munkahelyet hoz létre a meglévő 31 mellett a Soft Flow Kft. biotechnológiai vállalat Pécsett.

A Soft Flow Kft. biotechnológiai vállalat kutatás-fejlesztési központot nyitott Pécsett. A kétmilliárd forintos beruházáshoz az állam mintegy 770 millió forint támogatást nyújtott, s ennek nyomán a cég 90 új munkahelyet hoz létre a meglévő 31 mellett.
Tavaly az állami és a magánszféra is nagyjából 10 százalékkal többet költött kutatás-fejlesztésre, mint 2019-ben, tíz év alatt pedig körülbelül 60 százalékos volt a növekedés - hívta fel a figyelmet az átadón Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, aki üdvözölte a dán FOSS csoport által végrehajtott, rendkívül magas hozzáadott értéket képviselő beruházást. A cég 32 országban rendelkezik leányvállalattal, így jelentős nemzetközi verseny folyt a fejlesztésért.

A világpiacra kerülő gabona 80 százalékát, valamint a tej 85 százalékát ennek a vállalatnak a műszereivel ellenőrzik. Ez pedig a külügyminiszter szerint azt jelenti, hogy "az élelmiszerbiztonság területén az egész világgazdaságnak tempót diktáló beruházást sikerült Magyarországra csábítani".
Fotó: A Soft Flow Kft. biotechnológiai vállalat kutatás-fejlesztési központja az avatás napján 2021. november 2-án. MTI/Kiss Dániel
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Januárban elindult a próbagyártás a szegedi BYD-gyárban – közölte Botka László polgármester. A gyárban már mintegy 960 fő dolgozik, és a... Teljes cikk
A Binder Ipari Szerkezetépítő Kft. négymilliárd forint értékű beruházást hajt végre Csöngén a kormány támogatásával, aminek nyomán... Teljes cikk
Színvonalasabb és biztonságosabb lehet a betegellátás a jövőben a Debreceni Egyetem (DE) és a GE HealthCare közötti újabb keretmegállapodásnak... Teljes cikk
- Milliárdok érkeznek – 150 munkahely sorsa dőlt el Csöngén 1 hete
- Ők a legnagyobb tréningcégek a magyar piacon - jelentős mozgások a rangsor élén 2 hete
- Új korszak jöhet a Debreceni Egyetemen a GE-vel közösen 2 hete
- Újabb ötmilliárd forintot fordítanak az agrárszakképzési centrumok fejlesztésére 2 hete
- Száz új munkahely Pécsen: ami most elindult, hosszú távra szólhat 2 hete
- Új K+F munkahelyek érkeznek: amerikai cég erősít Magyarországon 3 hete
- Négyszáz új dolgozót toboroz ez a cég Debrecenben 3 hete
- Aki érti a fiatalokat, azé a jövő – minden, amit tudni érdemes a Pannon-Work kutatási összefoglalójában 3 hete
- Megkezdte a toborzást Békéscsabára a Vulcan Shield Global 4 hete
- A legjobb tanulók viszik a legtöbbre? A kutatások mást mutatnak 1 hónapja
- Ekkor kezdi meg működését a Halms Hungary Miskolcon épülő üzemének első gyártóegysége 2 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig