Kállai: Ne vágjanak neki vaktában külföldnek a romák!
Nem lebeszélni akarja a külföldön boldogulást kereső romákat a kisebbségi ombudsman, de arra kéri őket, jól fontolják meg döntésüket, és ne hagyják felelőtlen döntésekbe belerángatni magukat. Kállai Ernő szerdán mutatta be azt a tájékoztató füzetet, amelyet a tervek szerint több ezer példányban juttatnak majd el a kisebbségi csoportoknak - számol be a Népszava.
A vízum eltörlése ugyanis nem azt jelenti, hogy Kanadában, majd jövő évtől az Egyesült Államokban bárki letelepedhet és munkát vállalhat. Ha illegálisan vállalnak munkát, az ottani hatóságok akár 48 órán belül kitoloncolhatják őket, és az ezzel járó, akár több százezer forintos költségeket nekik kell fizetniük. Mint fogalmazott: félő, hogy félrevezető információkkal utazásra bíztatják a romákat azok a szélhámosok, akiknek semmi sem drága.
Nincs esély menekültstátuszra sem Kanadában, sem az Európai Unió tagállamaiban - tette egyértelművé a kisebbségi ombudsman. Megemlítette, a kiutazással járó költségek előteremtésére sokan uzsorakölcsönt vesznek fel, eladják házukat, a gyerekeket kiveszik az iskolából, így ha vissza kell térniük, nem lesz hová. Az utóbbi napokban olyan hírek kaptak szárnyra, hogy Mohácson és környékén élő romák Kanadába készülnek munkát vállalni, letelepedni. A Külügyminisztérium munkatársai kedden Mohácson megfontoltságra és az utazás előtti tájékozódásra kérték a Kanadába készülő romákat.
Népszava
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Az európai kereslet visszaesése és a digitális átállás miatt aggódnak leginkább a hazai vállalatok – mutat rá az EY közel 200 pénzügyi és... Teljes cikk
Az adóhatóság a rendezett munkaügyi kapcsolatok követelményének nem megfelelő adózók listáját is közzétette. Teljes cikk
Egy új kutatás szerint az alfa generáció gyökeres változásokat vár a munka világában a szülei generációjához képest – a napi ingázás és az... Teljes cikk
- "Fel vagyunk készülve, hogy tíz rendőrből hat roma lesz?" - kihívások a foglalkoztatásban 5 hónapja
- A 20 legbefolyásosabb magyar HR vezető 2025-ben: Szijjné Kállai Ildikó, SPAR 6 hónapja
- 12 ezren részesülnek majd digitális kompetenciafejlesztésben hátrányos helyzetű térségekben 8 hónapja
- Ha a munkát és a munkahelyet is szokni kell 1 éve
- Milyen jó gyakorlatok vannak roma munkavállalók foglalkoztatására? 1 éve
- Új ügyvezető a debreceni repülőtér élén 1 éve
- A 20 legbefolyásosabb magyar HR vezető 2024-ben: Szijjné Kállai Ildikó, Személyzetfejlesztési és HR vezető, SPAR Magyarország Kereskedelmi Kft. 1 éve
- Új vállalkozásfejlesztési központot hoztak létre a romák elhelyezkedésének támogatására 2 éve
- Innentől nehezebb lesz megszerezni a a brit munkavállalói vízumot 2 éve
- Tippek HR-eseknek: mikor forduljunk bevándorlási ügyvédhez? 2 éve
- Egy 14.000 főt foglalkoztató cégnél nincs egyszemélyes siker - Szijjné Kállai Ildikó, a Spar Magyarország Személyzetfejlesztési és HR vezetője 2 éve

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?