Képzést írnak elő a segélyezetteknek
Még októberben az Országgyűlés elé kerül az "Út a munkához" elnevezésű program, amelynek fő célja a rendszeres szociális segélyen lévő, tartósan munkanélküliek munkára ösztönzése és foglalkoztathatóságának javítása - mondta egy, a témát is érintő kőbányai lakossági fórumot követően Simon Gábor, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium államtitkára.
A tárca azt kívánja elérni, hogy értékes és értékteremtő munkába kapcsolják be a rendszeres szociális segélyeken élőket, a 35 év alattiak számára pedig kötelező lesz a képzéseken való részvétel. Az önkormányzatoknak éves közfoglalkoztatási tervet kell készíteniük, amelynek a foglalkoztatottak száma mellett a konkrét munkahelyet, a munkát és az erre vonatkozó bér és járulékköltségek forrását is tartalmaznia kell - mesélte a részleteket az államtitkár.
Simon Gábor kérdésre válaszolva kijelentette, a szociális bérlakások programját újra kell indítani. Elmondta azt is, hogy a "Lépj egyet előre" elnevezésű program harmadik szériáját is elindítják hamarosan, de ki kell küszöbölniük azokat a hibákat, amelyek az első két pályázat során felmerültek. Megjegyezte, az utóbbi pályázatukra négyszeres túljelentkezés volt, és a mintegy 100 ezer jelentkezőből csak 22 ezret tudtak bevonni, de a második szakasz végére a projekt nem képzési, hanem szociális programmá alakult át.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A PwC legfrissebb kutatása rámutat, hogy a munkavállalók széles körét érintő pénzügyi stressz drámai mértékben rontja a termelékenységet és az... Teljes cikk
Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb jelentése szerint márciusban a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 646 ezret tett... Teljes cikk
Emelt támogatási összeggel folytatódnak a munkaerőpiaci programok Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében, két, a Széchenyi Terv Plusz program keretében... Teljes cikk
- Tyúk vagy tojás? Az MI-szakadék, amiért a HR nagy árat fizethet. 4 napja
- Nyelvtanulás AI-val: négy tévhit 5 napja
- Homokra épült reformok és a lobbitevékenység csapdája – munkajog 2026 6 napja
- Több mint hatezren jelentkeztek rövidített tanári mesterképzésekre 6 napja
- Miért buknak meg az AI felkészítő képzések? 6 napja
- A mesterséges intelligencia hatása a vállalkozásokra: előnyök és buktatók 7 napja
- Felmérés: ennyivel nőhet a bére annak, aki jól ismeri az AI-t 3 hete
- Egyedi esély: Harvard szintű vezetőfejlesztés női tehetségeknek ösztöndíjjal 4 hete
- A targonca jogsitól a Java programozásig: kiderül, kik a felnőttképzés igazi bajnokai 4 hete
- Március 31-től életbe lép az új felnőttképzési szabályozás: Igen-Yes-Ja 4 hete
- Ez alapján választanak szakmát a magyar fiatalok 4 hete

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?