Kevesebb képviselő - 3 milliárdos megtakarítás
Mintegy három-három és fél milliárd forintot lehet azzal megtakarítani, ha valóban megfelezi a leendő kormány az önkormányzati képviselők létszámát - mondta az InfoRádiónak a Magyar Önkormányzatok Szövetségének elnöke.
Gémesi György hozzátette: ma 14-15 milliárd forint a teljes önkormányzati képviselőállomány tiszteletdíja, így, ha felére csökkentenék a létszámot, legfeljebb 3-3,5 milliárd forintot lehetne megspórolni, hiszen az összeg másik felét a járulékok teszik ki. Ez a megtakarítás a településeknél maradna - jegyezte meg a gödöllői polgármester, aki szerint e döntés egy, az általa vezetett méretű városnál évente 20-30 millió forintos megtakarítást eredményezne.
Info Rádió
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a Hard HR A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Pályázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Egy friss kutatás szerint az AI fokozott használata a kiválasztásban ahhoz vezethet, hogy a munkáltatók átsiklanak a kiváló pályázók felett. A... Teljes cikk
Egy civil kezdeményezés szerint július 8. a jövőben hivatalos nemzeti ünneppé, akár munkaszüneti nappá is válhatna a Rákóczi-szabadságharc... Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint az Egyesült Királyságban 6,1 millió olyan vezetői pozícióban lévő munkavállaló van, akik nincsenek felkészülve a... Teljes cikk
- Így változik a vállalati fenntarthatósági jelentéstétel és az átvilágítás 5 hónapja
- Sokkoló döntés év végén: 140 embernek mond fel a Gattyán-birodalom 5 hónapja
- HR Tehetségek 2025: Bacsó György 6 hónapja
- Repkednek a milliók – Így alakultak a parlamenti alkalmazottak bérei 7 hónapja
- Karrierstart a fővárosban: több száz álláshely nyílik a Budapest Állásbörzén 8 hónapja
- Megvannak az AI első magyar áldozatai? 200 dolgozót küld el a Gattyán-cég 10 hónapja
- Elég a méltatlan nyugdíjakból – országos népszavazás jöhet 10 hónapja
- Lesz-e béremelés a közigazgatásban? 1 éve
- 27 ezer önkormányzati dolgozó léphet sztrájkba 1 éve
- Így szigorítana a kormány a 13. havi nyugdíjon 1 éve
- Mennyit keres egy közös képviselő? Érdemes-e belevágni? 2 éve

Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?