Kevesebbet keresnek az izraeli nők, mint a férfiak, de már nem sokáig
Izraelben mostantól a munkáltatónak kell bizonyítania, hogy nem azért adott csekélyebb fizetést munkavállalójának, mert nő - hangzott el a Kossuth Rádió 180 perc című reggeli műsorában.
Kossuth Rádió
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Egyre több jel utal arra, hogy megtorpant a munkaerőpiac Nyugat-Európában, különösen az iparban. Bár a foglalkoztatottság még magas, a háttérben... Teljes cikk
A PwC amerikai vezetése egyértelművé tette: a mesterséges intelligencia használata nem választás, hanem alapelvárás a dolgozók számára. Teljes cikk
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) országaiban átlagosan 5 százalék volt a munkanélküliség januárban, megegyezett a... Teljes cikk
- "Meghalt volna nélkülem" – kirúgták, miután megmentette a főnöke életét 8 hónapja
- Felmérés: az idősebb munkavállalók 90%-a tapasztalt már életkor alapján történő diszkriminációt 9 hónapja
- Több százezer migráns munkára kész – a rendszer mégsem kér belőlük 10 hónapja
- "Fel vagyunk készülve, hogy tíz rendőrből hat roma lesz?" - kihívások a foglalkoztatásban 10 hónapja
- Az LMBTQ+ munkavállalók növekvő diszkriminációról számolnak be és kevésbé boldogok 13 hónapja
- Miért bukik meg a hagyományos HR a munkahelyi panaszok kezelésében? 13 hónapja
- Így befolyásolja a munkahelyválasztást az LMBTQ diszkrimináció 1 éve
- Törd át a csendet! - gazdasági kárt okozhat a munkahelyi diszkrimináció 1 éve
- Ageizmus, anyasági fal: diszkrimináció a munkahelyeken 1 éve
- Izraelben késik a tanévkezdés a pedagógusok sztrájkja miatt 2 éve
- Mennyi az annyi? - Így kerüljük el az ageizmust a munkaerő-felvételnél 2 éve

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?