Kiszervezik a buszközlekedést Komlón - állásukat féltik a járművezetők
A szocialista városvezetés engedélyével a Pannon Volán alvállalkozót von be a tömegközlekedésbe. A lépést a veszteséges üzemeltetéssel magyarázzák. A helyiek a jegyek drágulásától, a gépkocsivezetők munkahelyük elvesztésétől tartanak.
Micskey Tibor, a cég termelési igazgatója azt mondta: a drasztikus üzemanyagár-emelkedések miatt nem lehet nyereségesen működtetni a buszközlekedést, az árakat sem emelhetik már tovább. A komlói buszvezetők azt tervezik, ha nem kapnak garanciákat arra, hogy az eddigi feltételekkel és létszámmal dolgozhatnak tovább, sztrájkot szerveznek.
hírTV/MNO
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A hévízi ötcsillag superior szálloda a Meetings Star Awards 2025/2026 Spa Meeting Hotel kategóriájának első helyezettje lett. Az elismerés egy olyan... Teljes cikk
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk
A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk
- Stabil bérszámfejtés bizonytalan időkben: megoldás a magyar piac számára 3 hónapja
- A kékgalléros valóság: élethelyzetek hatása a munka világára 4 hónapja
- Nem lesz sztrájk a pécsi buszközlekedésben 6 hónapja
- Helytállási pénzt kapnak a MÁV és a Volán dolgozói a vihar után 8 hónapja
- Buszvezetőhiány sújtja az országot – hol fizetnek a legtöbbet? 8 hónapja
- Így dolgozik a jövő generációja – Diákmunkavállalási trendek 10 hónapja
- Költséghatékony foglalkoztatás: Alternatívák az EFO helyett 12 hónapja
- "Milliószám lesznek olyanok Magyarországon, akiknek nem kell többé személyi adót fizetniük" 13 hónapja
- Így befolyásolják a 2025-ös jogszabályi változások a bérszámfejtést 1 éve
- A kékgalléros munkavállalók megtartásának titka - mélyelemzés és a megoldás 1 éve
- RPO: a toborzás kiszervezése megoldás lehet az SSC-k munkaerőhiányára 1 éve

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben