Korlátozná a cégautóadó fizetését az MDF

A Magyar Demokrata Fórum (MDF) azt javasolja, hogy azok a szervezetek, melyek előző évben nem folytattak vállalkozást, mentesüljenek a cégautó adójának befizetése alól - jelentette ki Pettkó András, a párt országgyűlési képviselője szerdán Budapesten sajtótájékoztatón.

Hozzátette: az MDF szerint a gépjárműadóról szóló törvény cégautóadóra vonatkozó szabályozásának módosítása hátrányosan érinti a társadalmi szervezeteket, ezért Hock Zoltán képviselőtársával együtt szerdán módosítást nyújtott be a törvényhez. Kiemelte: az általuk előterjesztett törvényjavaslat a cégautóadó megfizetésének mentességi körét kiterjeszti azon társadalmi szervezetekre is, melyek a tárgyévet megelőző évben gazdasági-vállalkozási tevékenységet nem folytattak, és alapító okiratukban rögzített alapfeladataik ellátásához üzemeltetnek személyautót.

Pettkó András szólt arról is, hogy a cégautóadóra vonatkozó szabályozás különösen hátrányosan érinti azon karitatív szervezeteket, amelyek például ételszállításhoz használják a gépkocsijukat, vagy a polgárőr szervezeteket is. Az MDF felszólítja a pártokat, hogy mentsék meg a polgárőrséget, valamint azokat a társadalmi szervezeteket, amelyek működését ellehetetleníti a cégautóadó fizetési kötelezettsége - jelentette ki.

Juhász Zoltán, az MDF elnökségi tagja a sajtótájékoztatón felhívta a figyelmet arra, hogy az észak-alföldi régió polgárőr szervezetei már jelezték azt: a cégautóadóra vonatkozó szabályozás hatályba lépését követően nem tudnak majd működni.
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Akár napi 40 perccel is gyorsabban tudunk így dolgozni

Egy friss tanulmány szerint három dologra van szükség, hogy növeljük mentális élességünket. Teljes cikk

Mit jelent a vállalatok számára a NAV új ellenőrzési terve?

A NAV közzétette a 2026. évre vonatkozó ellenőrzési tervét, amely világosan jelzi, hogy a hatóság a következő hónapokban is adatvezérelt,... Teljes cikk

Negyven éve dolgozik ugyanazon a munkahelyen ez a magyar férfi

Öcsi bácsi 1986-ban kezdett el dolgozni a jelenlegi munkahelyén főállású autószerelőként, és a családi vállalkozás minden fontos mérföldkövénél ott volt. Teljes cikk