kapubanner for mobile

Megkezdődik a leépítés a közmédiumoknál

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

Hamarosan megkezdődnek az elbocsátások a közmédiumoknál, amit a munkáltatói jogokat gyakorló műsor-szolgáltatási alap vezérigazgatója jelentett be a csaknem háromezer dolgozónak írt levelében - írja a Népszabadság.

A közmédiumok csaknem háromezer dolgozója januártól került át a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alaphoz (MTVA). Fazekas Csaba, az alap korábbi vezetője azt ígérte, az átalakuló rendszerben mindenkit továbbfoglalkoztatnak, de azt sem rejtette véka alá, hogy racionalizálások várhatóak.

Böröcz István, az alap nemrégiben kinevezett új vezetője szerdán levelet írt a háromezer dolgozónak, és ebben jelentette be, hogy a korábbi rendszer működésének áttekintése, a hibák és párhuzamosságok feltárása után elengedhetetlennek tartja a közmédiarendszer reformját és lényegében bejelenti a leépítések megindítását. Úgy fogalmaz: "az átalakítás első üteme lassan lezárul, a következő szakasz során a munkaszervezet átalakítása is megkezdődik. A tervek szerinti átszervezés ütemes végrehajtása következtében egyes munkakörök megszűnhetnek, ezért az elkövetkező hónapokban számolni kell azzal a lehetséges következménnyel, hogy a jelenlegi kollégák egy részétől kénytelenek leszünk megválni."

A levél szerint azoknak, akik részt kívánnak venni a közmédia megújításában, munkát, megbecsülést és szakmai kihívásokat fognak kínálni. Igyekeznek segíteni azok elhelyezkedését is, akiknek a munkájára az MTVA-n belül már nem számítanak. Az alap vezetője a leépítés nagyságrendjéről, annak ütemezéséről nem árult el semmit. A Népszabadság információi szerint azonban vezetői körökben ezerfős leépítés szükségességéről beszélnek.

Népszabadság

  • 2026.06.05Bértranszparencia Az irányelv legfontosabb újdonságairól és kötelezettségeiről. A munkáltatókat érintő jogi és HR-es kihívásokról. Gyakorlati példákról, amelyek segítenek megérteni a kockázatokat. Megoldási stratégiákról: hogyan lehet a megfelelést eszközzé tenni a munkahelyi bizalom és a munkáltatói márka erősítésében.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek