Megkongatták a vészharangot Vas megyében
A szombathelyi és a környékbeli multinacionális vállalatok humánerőforrás-vezetői "megkongatták a vészharangot", s nyomatékosították: amennyiben a szakmunka nem kapja vissza a becsületét, komoly gondok lehetnek - írta a Vas Népe.
Ezzel szemben a magasan kvalifikált szakmunkából, egy jó munkahelyen bizony ma már olyan jövedelmet lehet elérni, amiből jól meg lehet élni - olvasható a cikkben.
A humánerőforrás-vezetők elmondták, a régióban működő nagyvállalatoknak főként elektronikus és mechanikus karbantartókra, javító műszerészekre, szerszámkészítőkre és technikusokra lenne szüksége. Az ismertetett béradatok szerint egy kipróbált szakember ezekben a munkakörökben jóval többet kereshet, mint egy frissen végzett mérnök.
Szakítani kell azzal a felfogással is, hogy a szakmunkások szakadt, olajos ruhában dolgoznak, a nemzetközi cégekre ma már éppen ennek ellenkezője, a tiszta, rendezett, számítógépes környezet a jellemző - írta a Vas Népe.
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Egy friss kutatás szerint az Egyesült Államokban a vállalatok több mint fele csökkenti a munkavállalói juttatásokat, hogy csökkentse az AI-val... Teljes cikk
A NAV munkatársai többek között a dolgozók bejelentését is vizsgálják. Teljes cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az idén is több mint 5,6 millió adózónak készítette el az szja-bevallási tervezetét, a dokumentumot az... Teljes cikk
- A valaha mért legalacsonyabb szintre zuhant a munkanélküliség ebben a vármegyében 12 hónapja
- 53 napot kell várni egy építőipari szakemberre - már "csak" a jó szakemberben van hiány 13 hónapja
- Keletről nyugatra nő a munkaerőhiány az építőiparban 13 hónapja
- Így hathat a szakemberhiányra a lakásépítések csökkenése 1 éve
- 1700 Békés vármegyei álláskereső juthat munkához 1 éve
- Három évet kapott a férfi, aki hamis munkáltatói igazolásokkal akart kölcsönöket felvenni 1 éve
- Melyik szektort érinti leginkább a szakemberhiány? 2 éve
- Bérigények, munkaerő-felvétel: befékezett az álláspiac év elején 2 éve
- 250 munkahelyet hozhat létre Szombathelyen egy új beruházás 2 éve
- Felmérés: ez a hazai vállalkozások legnagyobb problémája 2 éve
- Ennyi napot kell várni egy szakemberre az ország különböző vármegyéiben 2 éve


Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben