Mért váltanak munkahelyet az emberek?
A HILL International felméréséből kiderült, hogy mi áll a felmondások többségének hátterében.
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A legalább egy éve nyilvántartott álláskeresők száma 2024 végén az egy évvel korábbinál 4,0%-kal kevesebb – azonban így is a 2019. évit 17%-kal... Teljes cikk
A koronavírus-járvány megfékezésére hozott intézkedések egyik hatása az volt, hogy 2020-ban emelkedett a részmunkaidős foglalkoztatottak aránya,... Teljes cikk
A 2025. október–decemberi időszakban a 15–74 éves munkanélküliek átlagos száma 213 ezer fő, a munkanélküliségi ráta 4,4% volt - írja a KSH. Teljes cikk
- Mi történik valójában egy szupervízión? 3 hete
- Már január második péntekén feladjuk? Így maradj motivált! 1 hónapja
- Táppénz alatt kirúghatnak? 1 hónapja
- Munkahelyi elköszönés: hogyan búcsúzzunk méltósággal és emlékezetesen? 1 hónapja
- Felmérés: világszerte minden ötödik ember munkahelyet váltana egy éven belül 1 hónapja
- Felmondás menete 2026 2 hónapja
- A brit dolgozók harmada nem érzi az inspirációt a munkahelyén - Mi lehet a megoldás? 2 hónapja
- Közös megegyezésnél jár a felmondási idő vagy annak megváltása? 2 hónapja
- Íme az új munkáltatói ígéret, ez ma a legerősebb megtartó erő a cégeknél 2 hónapja
- The show must go on! 3 hónapja
- Nincs megállás – hogyan fejlesszük a szervezetünket, hogy jövőálló legyen? 3 hónapja

Nagyobb képért kattintson!
Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig