Mesterházy: Be a szakszervezetekbe!
A szakszervezetekbe való belépésre biztat mindenkit vasárnapi blogbejegyzésében a szocialista párt elnöke, mert álláspontja szerint a munkavállalóknak szükségük van a munka törvénykönyvének számukra hátrányos változtatásaival szembeni védelemre.
Az ellenzéki politikus szerint a szakszervezeteknek 150 éve az a céljuk, hogy tagjaik több bért és jobb munkakörülményeket kapjanak. A munkáltatóknak ezzel szemben, amióta világ a világ, a profit lebeg a szemük előtt. A jelenlegi magyar kormány pedig ebben az ellentétben a munkáltatók oldalára állt, elfelejtette, hogy kinek a szavazatai juttatták kényelmes többségéhez. Eközben a csaknem négymillió magyar munkavállalóból alig több mint 700 ezren tartoznak valamelyik szakszervezeti tömörüléshez. A nagyjából 18 százalékos szervezettség európai összehasonlításban alacsony és megnehezíti a hatékony érdekképviseletet.
Mesterházy Attila arra is felhívta a figyelmet, hogy a munka törvénykönyvének tervezett módosítása az eddigi szabályozáshoz képest rengeteg, a munkavállalók számára hátrányos változást tartalmaz, így például fél órával meghosszabbodhat a munkaidő, mert a 30 perces ebédszünet már nem fog beleszámítani, megkurtíthatják, sok esetben teljesen elvehetik a bérpótlékokat, a tartós éjszakai műszakért például csak 15, a kereskedelmi dolgozók vasárnapi munkavégzéséért pedig csak 50 százalékos pótlék járhat majd.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A NAV ellenőrei számos helyszínen ellenőrzik az alkalmazottak bejelentését. Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint az AI-t alkalmazó munkavállalók leggyakrabban ötletek kidolgozására és információk összeállítására használják azt. Teljes cikk
Ünnepélyes keretek között adták át a 11. alkalommal megrendezett Év Intelligens Vállalata verseny díjait. A Magyarország legintelligensebb embereit... Teljes cikk
- Az AI csak fedősztori: ez az igazi oka a leépítéseknek 6 napja
- Egy anya, aki karácsonykor is dolgozott – és az elismerés, ami nem maradt el 1 hete
- Így spórolj a munkaidő-tervezéssel 1 hete
- A csendbe menekülnének az állandóan elérhető dolgozók 1 hete
- Új rendszer jön: ezért dolgozik majd több elítélt a vasútállomások környékén 2 hete
- Meglepő álláshirdetések, valódi történetek – a CIB Bank válasza a munkaerőpiaci kihívásokra 3 hete
- Szabadság kiadása: erre figyelj még ebben az évben 4 hete
- Fények és eszközök a kreatív munka szolgálatában 4 hete
- AI-színész tarol Hollywoodban: veszélyben a kreatív szakmák jövője 1 hónapja
- Mennyország vagy rémálom a munka jövője? A techguruk nem értenek egyet 1 hónapja
- Veszélyben a magyarok: napi 8,5 óra munka, két órás ingázás, és az alvásunk rekordmélyponton 1 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja