kapubanner for mobile

400 teherautóvezetővel bővít Waberer’s

További 400 gépjárművezetővel növeli állományát a Waberer’s azt követően, hogy az év első felében már végrehajtott egy több száz fős létszámfejlesztést.


A bővítést a flotta két éves átlagéletkorának fenntartását és kapacitás bővítését szolgáló, 1300 új szerelvény beszerzésére vonatkozó beruházás, valamint az egy szerelvényre jutó sofőrök arányának emelése teszi szükségessé. Ez utóbbi intézkedés - amely növeli a gépjárművezetők pihenésre fordítható idejét, javítva a munkavégzés biztonságát - éves szinten százmillió forint nagyságrendben jelent többletkiadást Európa egyik legnagyobb közúti fuvarozó vállalatának.


A fejlesztés fedezetét a Waberer’s csoport 2014 első hat hónapjában elért, az elmúlt év azonos időszakához képest kétszámjegyű növekedése, valamint a fuvarozás bruttó költségfedezeti mutatója (gross margin) hasonló mértékű javulása teremti meg.
A jelenleg 3232 kamionszerelvényből álló flotta gépjárművezetőinek száma megközelíti a 4 ezret. A kamionpark az első hat hónapban a tavalyi év azonos időszakhoz képest 8,7 százalékkal nagyobb távolságot, összesen 202 millió kilométert tett meg Európa útjain. A legszigorúbb környezetvédelmi normáknak megfelelő vontatók 100 kilométerre vetített üzemanyag-fogyasztása csaknem 3 százalékkal csökkent. A kamionok rakottsága 91 százalék feletti, ami 1,8 százalékos javulást jelent.


A Waberer’s International Zrt. legnagyobb piaca az első félévben változatlanul Németország, amit a fuvarvolumen és az árbevétel nagysága szerint sorrendben Magyarország, Franciaország, az Egyesült Királyság és Olaszország követ.


Folytatódik a Waberer’s vállalatok uniós hálózatának kiépítése. A Waberer’s France idén tavaszi párizsi megalapítását követően ősszel az Egyesült Királyságban, az év hátralévő részében Hollandiában és Olaszországban alapít cégeket Európa komplett rakomány specialistája. Feladatuk a megrendelők ország-specifikus igényeinek mind teljesebb kielégítése - derül ki a cég közleményéből.


2014. augusztus 11.

  • 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Milyen távmunka lehetőségeket kínálnak az online kaszinók?

Az online kaszinóipar évek óta folyamatosan növekszik, és a távmunka-lehetőségek elterjedésével az online kaszinóvállalkozások számára most... Teljes cikk

Hogyan írj tökéletes önéletrajzot?

A munkakeresésben a tökéletes önéletrajz elkészítése alapvető lépés mindazok számára, akik új munkalehetőséget keresnek, vagy akik... Teljes cikk

December 31-ig működik a Monster.hu állásportál

Budapest, 2018. szeptember 3. - A Monster Magyarország Kft. tulajdonosa, a finnországi  székhelyű Alma Career Oy üzleti és stratégiai okokból a magyar... Teljes cikk

Kapcsolódó hírek