Abszolút csúcs Szabolcsban
A rendszerváltás óta soha nem volt annyi munkanélküli Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, mint most. A nyilvántartott álláskeresők száma januárban meghaladta a 60 ezer főt. Eddig 57 200 volt a rekord még 1993-ból. A gazdasági válság okozta munkanélküliség-növekedés Nyíregyháza és Nagykálló környékén volt a legnagyobb, ott tavaly 25,3, illetve 18,6 százalékkal több álláskeresőt vettek nyilvántartásba a munkaügyi kirendeltségek. A két körzet korábban a legkedvezőbb foglalkoztatási mutatókkal bírt, de most több vállalkozás is kénytelen volt megválni dolgozóitól, vagy egy részüktől.
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Az online kaszinóipar évek óta folyamatosan növekszik, és a távmunka-lehetőségek elterjedésével az online kaszinóvállalkozások számára most... Teljes cikk
A munkakeresésben a tökéletes önéletrajz elkészítése alapvető lépés mindazok számára, akik új munkalehetőséget keresnek, vagy akik... Teljes cikk
Budapest, 2018. szeptember 3. - A Monster Magyarország Kft. tulajdonosa, a finnországi székhelyű Alma Career Oy üzleti és stratégiai okokból a magyar... Teljes cikk
- Több a munkanélküli, kevesebben dolgoznak – kijöttek a friss KSH-adatok 2 hónapja
- Az álláskeresők aránya Magyarországon 2025 szeptemberében - grafikon 2 hónapja
- 6 ezerrel kevesebb regisztrált álláskereső januárban – mi állhat mögötte? 3 hónapja
- Kinek jár és mennyi a nyugdíj előtti álláskeresési segély? 3 hónapja
- Az egy éven túl nyilvántartott álláskeresők aránya 2024-ben - grafikon 3 hónapja
- Az álláskeresők aránya a munkavállalási korú népességhez viszonyítva - grafikon 3 hónapja
- Sokan terveznek új állást keresni 2026-ban, de kemény lesz a verseny 4 hónapja
- A budapesti álláskeresők száma és változása 2024 és 2025 között 5 hónapja
- Az álláskeresők számának változása a fővárosban - grafikon 5 hónapja
- Az álláskeresők száma a magyar vármegyékben - grafikon 6 hónapja
- A munkanélküliek száma korcsoportonként 8 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?