Megugrott a fiatal munkanélküliség
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatÁprilis-június között a munkanélküliek létszáma 472 ezer fő volt, ami 10,9 százalékos munkanélküliségi rátát eredményezett. Rossz hír, hogy 27,9 százalékra ugrott a 24 év alattiak rátája. Jó hír, hogy összességében 67 ezer fővel többen dolgoznak az országban - derül ki a KSH friss adataiból.
A munkanélküliek 472 ezer fős létszáma 12 ezer fővel volt több, mint egy évvel korábban, a teljes megfigyelt sokaságra vonatkozó munkanélküliségi ráta 10,9 százalékos értéke 0,1 százalékponttal haladta meg az egy évvel ezelőttit. Míg a férfiak munkanélküliségi rátája 0,6 százalékponttal emelkedett az előző év azonos időszakához képest, addig a nőké 0,5 százalékponttal csökkent.
28 százalékos a fiatal munkanélküliség
Megugrott viszont a 15-24 éves korcsoport munkanélküliségi rátája: míg egy évvel ezelőtt 24,3 százalékon állt, most már 27,9 százalék. A 25-54 évesek munkanélküliségi rátája 10,0 százalék volt, egy év alatt alig változott. A munkanélküliek 46,8%-a egy éve vagy annál régebben keresett állást. A munkanélküliség átlagos időtartama 18,3 hónapra csökkent.
Mindeközben a foglalkoztatottak létszáma egy éve alatt - főként a közfoglalkoztatás beindulása miatt - 67 ezer fővel nőtt. Így 1,4 százalékponttal, 57,1 százalékra emelkedett a foglalkoztatási ráta.
2012. július 31.
- 2026.06.05Bértranszparencia Az irányelv legfontosabb újdonságairól és kötelezettségeiről. A munkáltatókat érintő jogi és HR-es kihívásokról. Gyakorlati példákról, amelyek segítenek megérteni a kockázatokat. Megoldási stratégiákról: hogyan lehet a megfelelést eszközzé tenni a munkahelyi bizalom és a munkáltatói márka erősítésében.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

Az ördög Pradát visel: mit tanulhat a HR a popkultúra legtoxikusabb főnökétől?