Munkanélküliség: közelebb a 10 százalékhoz
Az előző havi adathoz képest 0,1 százalékkal nőtt a munkanélküliségi ráta, ami 2009 május-július között 9,7 százalékot tett ki. 407 ezer embernek nincs munkája - áll a Központi Statisztikai Hivatal ma reggeli jelentésében. Az előző év azonos időszakához képest 2,2 százalékponttal magasabb a ráta, egy év alatt 92 ezerrel nőtt az állástalanok száma.
Jobban nőtt a férfi munkanélküliség
A munkanélküliek létszáma 407 ezer fő volt, az egy évvel korábbinál 92 ezer fővel több. A munkanélküliségi ráta 9,7 százalékos értéke 2,2 százalékponttal haladta meg a 2008. azonos időszakit. A férfiak munkanélkülisége 2,8 százalékponttal, a nőké 1,5 százalékponttal nőtt. (Az Eurostat által publikált, a regisztrációs munkanélküliségi adatok dinamikája alapján továbbvezetett harmonizált munkanélküliségi ráta az időszak középső hónapjában, júniusban: EU-15 9,0 százalék, EU-27 8,8 százalék, Magyarország 10,0 százalék.)
Fiatal állástalanok: 6 százalékos emelkedés
A munkanélküliek 18,9 százaléka a munkaerőpiacon csak kis létszámban jelenlévő 15-24 éves korosztályból került ki, az erre a korcsoportra számított 25,5 százalékos munkanélküliségi ráta 6,2 százalékponttal haladta meg az egy évvel ezelőttit. A 25-54 évesek, azaz az ún. legjobb munkavállalási korúak munkanélküliségi rátája 8,8százalék volt, 2,0 százalékponttal magasabb, mint 2008 május-júliusban.
A munkanélküliek 42,6 százaléka egy éve, vagy annál régebben keresett állást. A munkanélküliség időtartama - a munkanélküliségi státusba történő intenzív beáramlás miatt - az egy évvel korábbinál 2,1 hónappal rövidebb, átlagosan, 16,7 hónap volt.
2009. augusztus 27.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Az online kaszinóipar évek óta folyamatosan növekszik, és a távmunka-lehetőségek elterjedésével az online kaszinóvállalkozások számára most... Teljes cikk
A munkakeresésben a tökéletes önéletrajz elkészítése alapvető lépés mindazok számára, akik új munkalehetőséget keresnek, vagy akik... Teljes cikk
Budapest, 2018. szeptember 3. - A Monster Magyarország Kft. tulajdonosa, a finnországi székhelyű Alma Career Oy üzleti és stratégiai okokból a magyar... Teljes cikk
- A munkanélküliség alakulása hazánkban - grafikon 3 hónapja
- A munkanélküliségi ráta alakulása nemek szerint - grafikon 4 hónapja
- A foglalkoztatási ráta alakulása nemek szerint - grafikon 5 hónapja
- A munkanélküliségi ráta alakulása nemek szerint 6 hónapja
- Egy év alatt eltűnt egy közepes városnyi dolgozó - íme a friss adatok 7 hónapja
- A 15–74 évesek munkanélküliségi rátájának alakulása az EU tagországaiban - grafikon 7 hónapja
- A 15–64 évesek foglalkoztatási rátája és annak változása vármegyénként - grafikon 7 hónapja
- A foglalkoztatási ráta a magyar vármegyékben - grafikon 8 hónapja
- A munkanélküliségi ráta alakulása hazánkban nemek szerint - grafikon 8 hónapja
- Rekordszinten dolgozik Európa népe – melyik ország húzza le az átlagot? 9 hónapja
- A munkanélküliségi ráta alakulása nemek szerint - grafikon 9 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa