Mozgássérülteket segít a szekszárdi önkormányzat
Csökkent munkaképességű embereket foglalkoztató kft.-nek lett többségi tulajdonosa a szekszárdi közgyűlés keddi döntésével a tolnai megyeszékhely önkormányzata.
A bizottsági elnök közölte, hogy a jövőben nonprofit kft.-ként működő cég tulajdonosa az önkormányzat mellett két magánszemély lesz. Mint mondta, a döntést hosszas vita előzte meg, néhány képviselő szerint ugyanis ezt a tevékenységet profitorientált cég is végezhetné. Kővári László ugyanakkor úgy vélte: most vált igazán fontossá a csökkent munkaképességűek foglalkoztatása, hiszen jelenleg nekik még kevesebb esélyük van az elhelyezkedésre, mint más munkavállalóknak.
Tóth Ferenc, a jelenleg 65 embernek munkát adó kft. ügyvezetője beszámolt arról, hogy az utóbbi időben a társaság megrendelései és az állami támogatások is folyamatosan csökkentek. A cég kiemelt akkreditációval rendelkezik a rehabilitációs foglalkoztatásban, így jogosult lenne költségkompenzációs támogatásra is, a megszorítások miatt azonban erre nem írtak ki pályázatot - tette hozzá.
A cégvezető úgy fogalmazott: ezt a tevékenységet nem lehet profitorientáltan végezni, azok a foglalkoztatók, akik ebből próbálnak meg piaci körülmények között talpon maradni, "kizsigerelik a dolgozókat".
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Év végéig kell 100 ezer forint alá csökkenteni a tartozást, különben a NAV megszünteti az érintettek kata-alanyiságát. Teljes cikk
Egy friss kutatásban az alacsonyabb társadalmi-gazdasági háttérrel rendelkező alkalmazottak jelentősen kevesebb szakmai fejlődési lehetőségről... Teljes cikk
A nemzetgazdasági miniszter 2026-ra is 35 ezer főben határozza meg a vendégmunkás kvótát - írta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez... Teljes cikk
- Nyugdíj: lehet-e szerezni szolgálati időt megváltozott munkaképességűként? 4 hónapja
- Valódi befogadás? Miért nem elég egy rámpa? 5 hónapja
- Nem hátrány, hanem kiindulópont: álláskeresés megváltozott munkaképességgel 5 hónapja
- Nem csak a nyugdíjasok kapnának élelmiszer-utalványt 5 hónapja
- Mikor számít szolgálati időnek a rokkantsági nyugdíj és ellátás? 5 hónapja
- Nem a képesség hiányzik, hanem az esély - így segít munkához a KézenFogva Alapítvány 6 hónapja
- Leszázalékolás mellett dolgozhatok teljes munkaidőben? 6 hónapja
- Megvonható a munkaközi szünet a megváltozott munkaképességűektől? 6 hónapja
- A megváltozott munkaképességűek elhelyezkedésének elősegítése indul mentorálási program 7 hónapja
- Hogyan kérhetek szakvéleményt pszichés állapotomról, ha nem tudok kórházba befeküdni? 8 hónapja
- Miért csökkent az ellátásom, ha az állapotom romlott? 8 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja