Munkabaleset a városnaményi fűrészüzemben
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatAmíg a tűzvizsgálati eredmény nem készül el, nem indulhat újra a termelés abban a vásárosnaményi fűrészüzemben, ahol két héten belül másodszor történt porrobbanás - mondta az MTI érdeklődésére a megyei katasztrófavédelem vezetője vasárnap.
A szombat esti robbanás, akárcsak két héttel korábban, a siló fölött, a technológiai rendszerben történt. Az oltás közben az egyik munkás súlyosan megsérült - idézte fel a történteket Pernyák Sándor ezredes. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetője szerint egy kő, vagy egy szeg kerülhetett a már felőrölt, és a technológiai rendszerben szárított fűrészpor közzé, ez idézhette elő a robbanást.
A gyártási folyamatot ismertetve az ezredes közölte: az üzemben a rönkfákat feldarabolják, és magas hőmérsékleten szárítva a por lebeg a rendszerben, mielőtt hígítós adalékanyagot kapna. A zárt rendszerben történő szállítás közben egy mágnes magához vonzza a fémdarabokat, szétválogatja a kisebb és nagyobb szemcséjű fűrészport. Mivel idegen anyag kerülhetett a rendszerbe, az felizzott, és a magas hőmérséklet hatására a por berobbant.
A megyei katasztrófavédelem vezetője szerint nem dolgozói mulasztás történt, mert rutinos, minden szabályt betartó munkások dolgoznak a fűrészüzemben, ráadásul olyan zárt a csőrendszer, hogy abban szándékosan nem lehetne tüzet gyújtani. Azt, hogy a szombati és a két héttel korábbi balesetet mi idézte elő, az ezredes nem tudta megmondani, ugyanis mindkét esetben tart még a vizsgálat. Hangsúlyozta, amíg a vizsgálat nem zárul le, nem indulhat újra a termelés.
Pernyák Sándor megjegyezte, a két héttel ezelőtti balesetet követően három nappal ezelőtt indult újra a termelés. Az összes csapágyakat és olyan alkatrészeket, amelyeknek köze lehetett a baleset bekövetkezéséhez, kicserélték, így a szakértők feladata lesz megállapítani, miért következett be rövid időn belül két baleset is. A szombati robbanás során személyi sérülés nem történt, de a tűz oltása közben egy munkás megsérült. Az egyik víztömlő elszakadt és a nagy nyomás hatására a sugárcső eltörte az ötvenéves férfi kulcscsontját. A katasztrófavédelem vezetője azt mondta: a baleset után a munkások azonnal leállították a gépet, és az előírásoknak megfelelően megnyitották a vízcsapokat, így csökkentették a nyomást a rendszerben.
A gyártási folyamatot ismertetve az ezredes közölte: az üzemben a rönkfákat feldarabolják, és magas hőmérsékleten szárítva a por lebeg a rendszerben, mielőtt hígítós adalékanyagot kapna. A zárt rendszerben történő szállítás közben egy mágnes magához vonzza a fémdarabokat, szétválogatja a kisebb és nagyobb szemcséjű fűrészport. Mivel idegen anyag kerülhetett a rendszerbe, az felizzott, és a magas hőmérséklet hatására a por berobbant.
A megyei katasztrófavédelem vezetője szerint nem dolgozói mulasztás történt, mert rutinos, minden szabályt betartó munkások dolgoznak a fűrészüzemben, ráadásul olyan zárt a csőrendszer, hogy abban szándékosan nem lehetne tüzet gyújtani. Azt, hogy a szombati és a két héttel korábbi balesetet mi idézte elő, az ezredes nem tudta megmondani, ugyanis mindkét esetben tart még a vizsgálat. Hangsúlyozta, amíg a vizsgálat nem zárul le, nem indulhat újra a termelés.
Pernyák Sándor megjegyezte, a két héttel ezelőtti balesetet követően három nappal ezelőtt indult újra a termelés. Az összes csapágyakat és olyan alkatrészeket, amelyeknek köze lehetett a baleset bekövetkezéséhez, kicserélték, így a szakértők feladata lesz megállapítani, miért következett be rövid időn belül két baleset is. A szombati robbanás során személyi sérülés nem történt, de a tűz oltása közben egy munkás megsérült. Az egyik víztömlő elszakadt és a nagy nyomás hatására a sugárcső eltörte az ötvenéves férfi kulcscsontját. A katasztrófavédelem vezetője azt mondta: a baleset után a munkások azonnal leállították a gépet, és az előírásoknak megfelelően megnyitották a vízcsapokat, így csökkentették a nyomást a rendszerben.
- 2026.09.11BCM - Üzletmenet-folytonosság menedzsment képzés Az intenzív, workshop jellegű program célja, hogy a résztvevők képessé váljanak egy ISO 22301:2019 alapú üzletmenet-folytonossági irányítási rendszer (BCMS) tervezésére, bevezetésére és fenntartására.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

HR katasztrófa romkom jelmezben: a Munkahelyi románc