Munkaerőpiaci Alap: új pályázat munkahelyek létesítésére
Nem csak a beruházás-igényes munkahelyek létesítését támogatja a Munkaerőpiaci Alap, a most megjelent pályázati kiírás szerint 360 millió forint áll rendelkezésre az információ technológiai, pénzügyi, számviteli, üzemviteli szolgáltató, tanácsadó, telefonos ügyfélszolgálati álláshelyek fejlesztésére.
Az alkalmazott új munkavállalók keresetét és ennek járulékait egy évig 65-75 százalékos mértékben vállalja át az alap. A pályázónak legalább öt új dolgozó foglalkoztatását kell vállalni, emellett arra is garanciát kell vállalniuk, hogy a létrehozott új munkahelyeket a külön részletezett feltételek és a vállalkozás jellege szerint 2-5 évig fenntartják.
Ez a pályázati forma elsősorban a kis beruházás-igényű, a képzett munkaerő alkalmazására, a nagy hozzáadott értékre törekvő fejlesztésekhez ad támogatást. A kereset-átvállalás határát is ehhez méretezték, legfeljebb 200 ezer forintos bruttó bérig vehető igénybe a támogatás.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Hétfőn kezdődött a jelentkezés a mesterséges intelligencia (MI) felhasználását ösztönző új vállalkozói pályázatra, az AI Start 500 programra -... Teljes cikk
A pályázat beküldési határideje március 31. Teljes cikk
Keddtől még rugalmasabb feltételek mellett pályázhatnak a hazai mikro- és kisvállalkozások a telephelyfejlesztést támogató programban. A... Teljes cikk
- 440 új munkahely jön: első külföldi üzemét indítja a török vállalat 5 napja
- Nyugdíj melletti munka 1 hete
- 9,5 milliárdos beruházás, 250 munkahely – itt épül az új gyár 1 hete
- Egyedi esély: Harvard szintű vezetőfejlesztés női tehetségeknek ösztöndíjjal 1 hete
- 110 új munkahely jön létre Mezőtúron 1 hete
- Rendkívüli települési támogatás 2026-ban - ki kaphatja, hogyan igényelhető? 1 hete
- A dolgozók hangja süket fülekre talál? – elmaradt a párbeszéd a pártok és a szakszervezet között 1 hete
- Workation: a fiatalok már nem akarnak választani a munka és a nyaralás közt 2 hete
- Politikai nyomás a munkahelyen? Ezért válik a kampány veszélyessé a vezetőnek 2 hete
- Borúlátóak a cégek, mégis AI-ba fektetnek - mutatja egy friss felmérés 2 hete
- Cafeteria-kutatás: a dolgozók harmada már lakhatási támogatást kérne 2 hete

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?