Négynapos munkahetet vezettek be Amerikában
Négynapos munkahétben kezdtek el gondolkodni az amerikaiak a növekvő üzemanyagárak miatt. Néhány helyen már döntöttek is a bevezetéséről, mondván, így évente dollártízezreket takaríthatnak meg - adja hírül a Magyar Nemzet.
Magyar Nemzet Online/Magyar Rádió
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Jelentősen csökkent a vállalat bevétele 2025-ben. Teljes cikk
A munkaadók háromnegyede úgy érzi, felelősségük az alkalmazottak rugalmasságának támogatása, de csak a dolgozók kevesebb mint fele várja ezt el a... Teljes cikk
Egy friss kutatás eredményei szerint a vállalatoknak többféle bejelentési lehetőséget kellene biztosítaniuk a dolgozóiknak, hogy a számukra... Teljes cikk
- Az e-mail és az ingázás halála? - Erre számít alfa generáció a munka világában 3 hónapja
- Rég nem látott leépítési hullámot mértek az Egyesült Államokban 4 hónapja
- Megtorpant a munkaerő-migráció: ötödével kevesebb bevándorló érkezett a gazdag országokba 4 hónapja
- Felmérés: ez a korosztály érezte a legnagyobb lassulást a béremelések terén 4 hónapja
- Egyre kevesebb amerikai tartja üzleti prioritásnak a sokszínűséget 4 hónapja
- Az amerikai dolgozók negyede egyetlen szabadnapot sem vett ki az elmúlt évben 4 hónapja
- Sokéves mélyponton az álláshirdetések száma Amerikában 5 hónapja
- Kevesebben akarnak négy napos munkahetet, mint a járvány előtt 5 hónapja
- Kutatás: a 32 órás munkahét javítja a munkavállalók jólétét anélkül, hogy rontaná a termelékenységet 6 hónapja
- 300 ezer embert bocsáthat el idén az amerikai kormány 7 hónapja
- Az Egyesült Királyságban 10-ből 4-en hosszú távú betegség vagy fogyatékosság miatt nem dolgoznak 7 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig