Nőttek az átlagbérek Csehországban
Hiába a növekedés, az átlagbérek értéke 3,6 százalékkal csökkent.
Az idei első negyedévben éves szinten 7,2 százalékkal 37 929 koronára (606 864 forint) emelkedtek az átlagos havi bérek Csehországban - közölte a Cseh Statisztikai Hivatal (CSÚ) kedden Prágában. Ezt azt jelenti, hogy az alkalmazottak átlagban 2533 koronával (40 528 forint) kaptak többet havonta, mint egy éve. Azonban az inflációs adatokat figyelembe az első negyedévben a csehországi átlagbérek értéke 3,6 százalékkal csökkent.
A fogyasztói árnövekedés ugyanis az első három hónapban 11,2 százalékos volt. Pénzügyi elemzők egybehangzó véleménye az, hogy a magas infláció az egész idei évben rontani fogja az átlagbérek értékét még azok növekedése mellett is. A prognózisok azt jelzik, hogy az infláció negatív hatása a bérekre a második negyedévben még nagyobb lesz. Áprilisban 6,2 százalékra gyorsult a kiskereskedelmi forgalom éves növekedése a márciusi 5,7 százalékkal szemben. Havi összehasonlításban az áprilisi kiskereskedelem 0,1 százalékkal nőtt márciushoz képest.
Az első negyedévben a cseh gazdaság (GDP) 4,8 százalékkal nőtt. A legutóbbi prognózisok szerint ez a növekedési ütem az év következő részében mérséklődik. A várakozások szerint az egész évi GDP-növekedés 2 százalék körül alakul, a tavalyi 3,3 százalék után.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Több tízezer utas számára okozott fennakadásokat csütörtökön a légiirányítók sztrájkja Franciaországban. A munkabeszüntetés várhatóan... Teljes cikk
A munkavállalók azt mondták, hogy szükségük van extra pénzre a megélhetési költségek és az adósságok fedezésére, valamint pénzügyi biztonságra és rugalmasságra. Teljes cikk
Az Európai Bizottság ambiciózus tervet jelentett be, amely 2040-re 90 százalékkal csökkentené az üvegházhatású gázok kibocsátását, ezzel... Teljes cikk
- Itt vannak a KSH friss adatai, ennyivel emelkedett a reálkereset 3 hete
- Ennyit költött a Rossmann egy dolgozójára 2024-ben 1 hónapja
- Havi nettó átlagkereset a magyar vármegyékben - grafikon 1 hónapja
- Ezek a legjobban fizetett szakmák Magyarországon – Van, ahol a 3 milliós fizetés is elérhető 1 hónapja
- 1 millió forintos fizetés a mezőgazdaságban? Itt lehetséges 1 hónapja
- A teljes munkaidőben dolgozók keresete és annak változása néhány kiemelt csoportban 2 hónapja
- A bruttó átlagkereset nemzetgazdasági áganként - grafikon 2 hónapja
- A bruttó átlag-, valamint a reálkeresetek alakulása Magyarországon 2 hónapja
- Itt vannak a számok: ennyi a havi fizetése egy átlagmagyarnak 2 hónapja
- Járási szintű bruttó átlagkeresetek Magyarországon - grafikon 2 hónapja
- Egy hónap múlva a fizetések nyitott könyvvé válnak: kettős reform a cseh munkaerőpiacon 2 hónapja