Nyárig folytatódhat a téli-tavaszi közmunka
Nyárig folytatódhat az eredetileg téli-tavaszi közmunka: az első körben résztvevő települések vállalták, hogy a 7600 közmunkást a márciusi határidő helyett júniusig foglalkoztatják - tájékoztatták a Közmunka Tanácsnál az MTI-t.
Így például szociális jellegű munkák szervezhetők a településeken, a közmunkások szerepet vállalhatnak az idős, rászoruló lakosok gondozásában, ételt szállítanak részükre, segítenek a bevásárlásban, takarításban, mosásban, tüzelő előkészítésében. Szervezhető közmunka télen állami és önkormányzati közintézmények felújítására, karbantartására, településüzemeltetési, tisztasági feladatokra, illetve a csapadékvíz vagy belvíz csatornák tisztítására, helyreállítására, az utak karbantartására, a szemét összegyűjtésére, elszállítására, valamint parkosításra.
A múlt évben a hagyományos nyári közmunkák 23 ezer munkanélkülinek biztosítottak keresetet. Novembertől a leghátrányosabb területekről a kistérségi társulások, gesztor vagy települési önkormányzatok újabb 2,5 milliárd forintos keretre pályázhattak, s már a télen munkát biztosítottak több mint 7600 munkanélkülinek. A második körben a 4,5 milliárd forintra emelt keretből júniusig gyakorlatilag ugyanennyien dolgozhatnak tovább az első körben közmunkákat szervező településeken. A pályázóknak az első körben 30-300 személy három hónapos foglalkoztatását kellett vállalni.
Az utóbbi évek sajátossága, hogy a közmunkák résztvevőit szakképzésbe is bevonják. Először ez még csak ajánlott volt, de ma már kötelező. A múlt évben például a 23 ezer közmunkásból háromezren végeztek el valamilyen tanfolyamot, így könnyebben juthatnak tartós munkához.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Június közepétől több mint 1,9 millióan kapnak adószámla-értesítőt a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól (NAV), érdemes mielőbb rendezni a... Teljes cikk
A cég a történtek kivizsgálása és a hasonló esetek megelőzése érdekében minden szükséges lépést megtesz. Teljes cikk
Így jattolnak a magyarok a vendéglátósok szerint. Teljes cikk
- KIM: Technikumi végzettséggel magasabb jövedelem érhető el, mint gimnáziumival 2 hete
- Így nézhet ki a 2025/2026-os tanév szakképzési tanév rendje 2 hete
- Több mint 1300 diák szakképzését támogatja egy alapítvány 2 hete
- Döntött a bíróság: Jogilag mindegy, hogy a tanár tiltakozik vagy részegen otthon marad – kirúgható 3 hete
- Béremelést kapnak a falvak és kistelepülések köztisztviselői 1 hónapja
- NGM: erre van szükség a vállalkozások növekedéséhez 1 hónapja
- Ezeket a munkajogi hibákat nem engedheted meg magadnak! 1 hónapja
- Június végéig pályázhatnak a vállalkozások az Év Felelős Foglalkoztatója elismerésre 2 hónapja
- 14 milliós kártérítést kapott a dolgozó, akit Darth Vaderhez hasonlítottak a munkahelyén 2 hónapja
- Együttműködést kötött a BYD a dél-alföldi régió szakképzési centrumaival és az SZTE-vel 2 hónapja
- Ezek az iskolatípusok a legnépszerűbbek a nyolcadik osztály után 2 hónapja