Nyuszifülekkel aláztak Japánban egy eladót
Kártérítés megfizetésére és bocsánatkérésre kényszerült a Kanebo japán kozmetikai cég, amiért büntetésképpen nevetséges jelmezek viselésére kötelezte egy eladóját.
A nő később 3,3 millió jen (7,5 millió forint) kártérítést követelt a cégtől, arra hivatkozva, hogy az eset fizikai tünetekkel járó lelki szenvedést okozott neki.
Az alkalmazottnak az ügyben eljáró óitai bíróság első fokon 220 ezer jen kártérítést ítélt meg, de a nő kevesellte az összeget, amely egyébként Japánban nagyjából egy jól kereső pályakezdő havi bérének felel meg.
A felek végül peren kívül egyeztek meg, a Kanebo meg nem nevezett összegű kártérítést fizetett, és bocsánatot kért a nőtől.
Japánban nem ritkák a hasonló esetek, még világszerte ismert cégek alkalmazottai is gyakran panaszkodnak arra, hogy megalázó büntetésekkel sújtják őket, ha teljesítményük elmarad a várttól, sőt egyes helyeken a "csapatépítésnek" is része az alkalmazottak megszégyenítése. Az azonban ritkán fordul elő, hogy valaki bírósághoz forduljon egy ilyen ügyben.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Figyelemre méltó toborzással keres új tanítót Babót. A falu polgármestere, Nyikos Gábor szerint a bértábla felett 10% pótlék, fizetett... Teljes cikk
Több mint négyezer eurós (1,5 millió forint) béremelést kap idén VI. Fülöp spanyol király, összhangban a köztisztviselők és közalkalmazottak... Teljes cikk
Letartóztatta a Nyíregyházi Járásbíróság a Bászna Gabona Zrt. csaknem tízmilliárd forintos sikkasztással gyanúsított vezérigazgatóját. Teljes cikk
- Új kutatás: Az AI nem levesz a terheinkből, hanem rátesz még egy lapáttal 1 hete
- Szerepcsere egy napra: a felsővezetők kasszáztak, a dolgozók elutaztak 1 hete
- Felmérés: ezért is megéri pluszjuttatást adni a dolgozóknak 2 hete
- Ha az AI felgyorsította a munkát, akkor miért dolgozunk többet? 1 hónapja
- Miért kerüljük a fontos feladatokat és mit lehet tenni ellene? 1 hónapja
- A legjobb tanulók viszik a legtöbbre? A kutatások mást mutatnak 2 hónapja
- Ahol egészségre megy a túlóra - ezek Magyarország legaktívabb munkahelyei 3 hónapja
- Itt a friss lista: ezek a 2026-os év legjobb gimnáziumai 3 hónapja
- Felmérés: ilyen munkahelyen akarnak dolgozni a magyarok 4 hónapja
- Vissza az irodába és vissza a múltba - miért kezdenek főnökösködni a vezetők? 4 hónapja
- Terasztető és kocsibeálló eladás AI-jal: a láthatatlan eladó, aki sosem alszik 5 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben