Ön szerint jó ötlet lenne, ha csökkenne a munkaidő?
A HR Portál szavazásán az elmúlt két hétben azt kérdeztük, hogy jó ötlet lenne, ha csökkenne a munkaidő. Bár az adatok nem reprezentatívak, a válaszadók többsége szeretne több időt arra, hogy a munka mellett élni is legyen ideje.

- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A KSH adatai szerint így alakult tízezer lakosra jutó betöltött védőnői állások száma Magyarországon vármegyénként 2024-ben. Teljes cikk
Az orvosok létszámának növekedése együtt járt a szakképesítések számának bővülésével is. 2024-ben a dolgozó orvosok több mint egyötödének... Teljes cikk
Így alakult a teljes munkaidőben alkalmazásban állók havi bruttó átlagkeresete az egészségügyi foglalkozásúak körében a KSH adatai szerint. Teljes cikk
- Így spórolj a munkaidő-tervezéssel 3 hete
- A bruttó átlag- és mediánkereset alakulása 2024-ben 3 hete
- Miért segíti sokkal jobban a home office a nők mentális egészségét mint a férfiakét? 4 hete
- Járási szintű bruttó átlagkeresetek - grafikon 1 hónapja
- A bértranszparencia a bizalom eszköze, nem puszta megfelelés 1 hónapja
- Mennyi az annyi? így alakul a végjáték a bértárgyalásokon - szocho-csökkentés nem lesz 2 hónapja
- A nettó átlag- és mediánkereset szektoronként 2 hónapja
- Veszélyben a magyarok: napi 8,5 óra munka, két órás ingázás, és az alvásunk rekordmélyponton 2 hónapja
- Az e-mail és az ingázás halála? - Erre számít alfa generáció a munka világában 2 hónapja
- Így emelkedett a reálkereset tavaly óta - Megérkeztek a KSH adatai 2 hónapja
- Ennyit keresnek az NFL pompomlányai 2 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa