Pedálozhatnak a köztisztviselők a béremelésért
A vezető fontos feladata, hogy megtanuljon differenciálni a beosztotti teljesít-mények értékelésében és a köztisztviselők legfeljebb 10 százaléka kerüljön a legfelső kategóriába - mondta el az Inforádiónak Szetey Gábor a kormányzati személyügyekért felelős államtitkár. Hozzátette, a jó teljesítmények elismerésére van anyagi keret.
Korábban mindenki a legjobb értékelést kapta
A vezetőnek szembesülni kell azzal a felelősséggel és kötelességgel, hogy visszajelzést ad beosztottjai munkájáról, és nem keres külső okot, valamint nem hárítja másra a felelősséget - mondta Szetey Gábor. Elvben eddig is volt formális teljesítményértékelés, de nem volt összekötve a javadalmazással, ezért mindenki a legmagasabb értékelést kapta - hangsúlyozta az államtitkár.
Az InfoRádió korábban arról számolt be, nem a valós teljesítményük alapján értékeltek köztisztviselőket egyes minisztériumok, mert állítólag nem volt meg a pénz a javadalmazásra. Szetey megjegyezte, van pénz a jó teljesítmények anyagi elismerésére.
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Egyre többen kérik az szja személyi kedvezményt, és egyre többen tudják, hogy az nemcsak rokkantság vagy fogyatékosság, hanem akár az orvosilag... Teljes cikk
A kormányzat jelenleg is vizsgálja, hogyan tudja az Otthon Start hitelprogramot, a fix 3 százalékos hitelt kiterjeszteni és biztosítani a külföldön... Teljes cikk
Egyedi miniszteri döntéssel a MÁV-csoport fegyveres, biztonsági feladatot ellátó munkavállalói is hathavi többletjuttatást kapnak, a fegyverpénz... Teljes cikk
- Rangos elismerés: Dr. Teszárné Dr. Nagy Marianna az Év Női Menedzsere 3 hete
- 11 óra képernyő, 47 másodperc fókusz – így omlik össze a munkavállalói koncentráció 1 hónapja
- "Gondolkodik, mielőtt beszél?" – vezetőknek való választ adott az olimpiai bajnok 1 hónapja
- Akár napi 40 perccel is gyorsabban tudunk így dolgozni 1 hónapja
- Hasít a job hugging, pedig nem tesz jót a székbe kapaszkodás 1 hónapja
- Új kutatás: Az AI nem levesz a terheinkből, hanem rátesz még egy lapáttal 2 hónapja
- Szerepcsere egy napra: a felsővezetők kasszáztak, a dolgozók elutaztak 2 hónapja
- Felmérés: ezért is megéri pluszjuttatást adni a dolgozóknak 2 hónapja
- Ha az AI felgyorsította a munkát, akkor miért dolgozunk többet? 2 hónapja
- Miért kerüljük a fontos feladatokat és mit lehet tenni ellene? 3 hónapja
- A legjobb tanulók viszik a legtöbbre? A kutatások mást mutatnak 3 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?